اینترنت و شبکهشبکه‌های اجتماعی

امکان کنترل اکانت در فیسبوک بعد از مرگ صاحب اکانت میسر شد

از این به بعد در فیسبوک، کاربران می توانند با انتخاب خود، کنترل اکانت خود را پس از مرگ به یکی از دوستان یا اعضای خانواده بدهند. این ویژگی که “اکانت وارثی” نام دارد در قسمت Security در بخش تنظیمات فیسبوک اضافه شده است. علاوه بر ارائه ی کنترل اکانت به دوستان و خانواده، کاربران می توانند این اجازه را به فیسبوک بدهند که اکانتشان از سایت پاک شود.

قبلا هم سیستمی به نام “یادگار” در فیسبوک وجود داشت که دوستان یک شخص به فیسبوک خبر مرگ آن شخص را می دادند و فیسبوک بعد از تایید آن، اکانت مورد نظر را جزو اکانت های یادگار قرار می داد. این نوع اکانت ها در سرچ ها، تبلیعات و مکان های عمومی در فیسبوک دیده نمی شوند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

Legacy-contact-640x608

با ویژگی جدید اکانت وارثی، فیسبوک یک قدم سیستم “یادگار” خود را جلوتر برده است. کاربرانی که این اجازه به آن ها داده شده تا بعد از مرگ دوستانشان اکانت آن ها را در اختیار داشته باشند، می توانند عکس های پروفایل را دانلود کرده، به پیشنهاد های دوستی پاسخ دهند و عکس پروفایل را تغییر دهند. البته این کاربران نمی توانند بخش پیغام ها را باز کرده و یا دست به تنظیمات اکانت بزنند.

همچنین فیسبوک یک عنوان جدید به این اکانت ها اضافه می کند تا کاربران متوجه شوند که صاحب این اکانت فوت کرده است. هدف این کار به گفته ی فیسبوک، مدیریت اکانت ها توسط نزدیکان شخص فوت شده می باشد.

 

Legacy-Contact_Timeline-640x573

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا