سامسونگ دیگر به مایکروسافت حق امتیاز پرداخت نمی کند

بخاطر استفاده‌ی گوگل از برخی امتیازهای مایکروسافت در طراحی سیستم‌عامل اندروید، بسیاری از تولیدکنندگان برای ساخت تلفن‌های‌هوشمندی مبالغی را به این کمپانی پرداخت می‌کنند، اما سامسونگ پس از تصاحب نوکیا توسط مایکروسافت پرداخت حق پتنت را متوقف کرده است. سامسونگ مدعی است که پس از خرید نوکیا توسط مایکروسافت، پرداخت حق امتیاز به این شرکت […]

sadmayeh-ad  

بخاطر استفاده‌ی گوگل از برخی امتیازهای مایکروسافت در طراحی سیستم‌عامل اندروید، بسیاری از تولیدکنندگان برای ساخت تلفن‌های‌هوشمندی مبالغی را به این کمپانی پرداخت می‌کنند، اما سامسونگ پس از تصاحب نوکیا توسط مایکروسافت پرداخت حق پتنت را متوقف کرده است. سامسونگ مدعی است که پس از خرید نوکیا توسط مایکروسافت، پرداخت حق امتیاز به این شرکت برخلاف قانون تجارت خواهد بود.

براساس مطالبی که توسط موسسه رویترز منتشر شده، سامسونگ طی توافق حاصل شده از سال ۲۰۱۱ متعهد شده است که به مایکروسافت حق پتنت بپردازد، اما یکی از مواردی که در این توافق آمده، تولید تلفن‌های‌هوشمند ویندوزفونی توسط سامسونگ و اشتراک‌ گذاری موارد محرمانه‌ی تولید محصولات در مورد ویندوزفون با مایکروسافت است. براساس توافق فی‌مابین در صورتی که سامسونگ مقدار مشخص شده‌ای تلفن‌ هوشمند ویندوزفونی را به بازار عرضه کند، مایکروسافت میزان حق امتیاز پرداختی را کاهش خواهد داد.

سامسونگ با اشاره به خرید نوکیا توسط مایکروسافت، این کمپانی را هم‌اکنون به‌عنوان رقیب خود در بازار تلفن‌های‌هوشمند ویندوزفونی معرفی کرده است. با توجه به تبدیل این دو شرکت به رقیب در حوزه‌ ی تولید تلفن‌ های‌ هوشمند ویندوزفون، موضوع به اشتراک‌ گذاری فناوری‌ها در زمینه‌ی تولید تلفن‌های‌هوشمند نیز بدون استفاده از قانون تجارت غیرممکن می‌شود، چراکه این موضوع به عنوان تبانی بین شرکت ها تلقی می شود.

سامسونگ در سال ۲۰۱۳ میلادی مبلغ ۱ میلیارد دلار را برای فروش ۳۰۰ میلیون دستگاه تلفن‌هوشمند اندرویدی در اختیار مایکروسافت قرار داد.

لینک کوتاه | منبع: gsmarena

تبلیغات :

buy Neuralink