روسیه به فیلترینگ تلگرام پایان داد

به گزارش آژانس خبری تکنا، سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه اعلام کرد: براساس هماهنگی با دادستانی کل روسیه، محدودیت دسترسی به پیامرسان تلگرام از امروز لغو شد. از حدود دو سال گذشته پس از انجام چند اقدام تروریستی در خاک روسیه و اثبات استفاده تروریست ها از پیامرسان تلگرام بعنوان ابزار ارتباطی، دولت این کشور از شرکت […]

به گزارش آژانس خبری تکنا، سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه اعلام کرد: براساس هماهنگی با دادستانی کل روسیه، محدودیت دسترسی به پیامرسان تلگرام از امروز لغو شد.

از حدود دو سال گذشته پس از انجام چند اقدام تروریستی در خاک روسیه و اثبات استفاده تروریست ها از پیامرسان تلگرام بعنوان ابزار ارتباطی، دولت این کشور از شرکت تلگرام خواست اطلاعاتی درباره عوامل حملات تروریستی را در اختیار سازمان امنیت فدرال روسیه قرار دهد اما با خودداری تلگرام از انتقال این اطلاعات، وزارت ارتباطات روسیه از شرکت تلگرام شکایت کرد و سرانجام دادگاه رای به فیلتر این‌ پیام رسان داد.

دولت روسیه در دو سال گذشته در فیلترینگ تلگرام چندان هم موفق نبود و حتی بسیاری از رسانه ‌های دولتی و مقامات این کشور از جمله وزارت خارجه روسیه از آن برای پیام رسانی استفاده می‌کردند و در شهرهای بزرگ روسیه بدون هیچ برنامه جانبی امکان استفاده از تلگرام وجود داشت اما امکان برقراری تماس صوتی از این پیام رسان محدود شده بود و بیش از یک دقیقه نمی‌شد از خدمات تماس صوتی آن استفاده کرد.

در بیانیه رسمی سازمان نظارت بر ارتباطات رسمی روسیه در همین رابطه آمده است: با توجه به اعلام آمادگی بیان شده از سوی بنیانگذار تلگرام برای مقابله با تروریسم و ​​افراط گرایی و توافق با دفتر دادستان کل فدراسیون روسیه ، ما الزامات برای محدود کردن دسترسی به پیام رسان تلگرام را حذف کردیم.

در ادامه بیانیه گفته شده است: ما آماده هستیم تا با همه شرکت‌های اینترنتی فعال در کشور تعامل برقرار کنیم تا سریعاً انتشار اطلاعات تروریستی و افراطی، پورنوگرافی کودک و ترویج خودکشی و مواد مخدر را ممنوع کنیم.  

«در حال حاضر، به طور مشترک با شرکتهای معتبر اینترنتی روسی و خارجی(یوتیوب، فیسبوک،ویکنتاکته، اینستاگرامو…) به طور متوسط ​​هفتگی مطالب مورد اشاره حذف می‌شود.

تبلیغ خودکشی، افراط‌گرایی و اظهارات تروریستی، تبلیغ استفاده از مواد مخدر و مکان‌های خرید و انتشار تصاویر مستهجن از خردسالان  از جمله مواردی است که دولت روسیه آنها را برای شبکه‌های اجتماعی ممنوع کرده است و باید حذف شوند.


پایگاه اخبار فناوری تکنا

جهت دسترسی به دیگر خبرها به صفحه اخبار علمی مراجعه کنید.

اخبار اختراعات اخبار کشفیات اخبار نجوم و ناسا اخبار علمی پزشکی