تازه های تکنولوژیعلمی

فوری : لباس محافظتی کادر درمان با قابلیت تصفیه ۹۹درصدی هوا تولید شد

به گزارش پایگاه خبری تکنا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با شیوع کرونا تصاویری از کادر درمان که در صف نخست مقابله با این بیماری قرار داشتند، منتشر شد که استفاده طولانی مدت از ماسک و لباس‌های نه چندان راحت محافظتی ردی عمیق بر چهره آنها باقی گذاشته بود، در همین راستا یک شرکت فناور لباسی طراحی کرد  که با قیمتی بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی، شرایط کاری سهل‌تری را برای پزشکان به وجود می‌آورد.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

شرکت بنیان مرصوص دامون یکی از این مجموعه‌های دانش‌بنیان است که لباسی یک دست و راحت طراحی کرده است،  با توجه به این که لباس‌های ایزوله خارجی راحت‌تر، بسیار گران هستند و واردات آنها نیز با مشکل مواجه است با تلاش شبانه‌روزی یک گروه هفت نفره در این شرکت، یک لباس راحت محافظتی طراحی شد.

دامون نوری حصار مدیرعامل این شرکت فناور درمورد این تولید گفت: روند طراحی و ساخت لباس یک ماه طول کشید، با توجه به کسب مجوزهای لازم و تفاوت قیمت زیاد با نمونه مشابه خارجی و همچنین کارایی بسیار خوب، این لباس محافظتی مورد استقبال کادر درمان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این شرکت چند قرارداد متعدد فروش امضا کرده است و به صورت شبانه روزی در حال تولید لباس محافظتی جدید است،  امیدوار هستیم با حمایت نهادهای مسوول بتوانیم نیاز داخل به این محصول را تامین کنیم.

مدیر عامل شرکت بنیان مرصوص دامون، داشتن الیاف نفوذ ناپذیر، قابلیت شت و شو و ضدعفونی مجدد، ضد تعریق، داشتن دو فیلتر HME دمی و بازدمی قابل تعویض، آنتی ویروس و آنتی باکتریال، دارای کمپرسور هوای دمی با کارکرد ۱۰ ساعته، باطری قابل شارژ با تداوم کاری، تماس نداشتن دست با مخاط به دلیل حفاظت آن و قابلیت تحمل هوای داخل محفظه کلاه به مدت یک ساعت بدون کمپرسور هوا را از مزایای این لباس عنوان کرد.

به گزارش آژانس خبری تکنا، این لباس به عنوان یکی از محصولات ارایه شده برای مقابله با ویروس کرونا هفته گذشته در نمایشگاه سه روزه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا در نمایشگاه دائمی تهران در معرض دید قرار داده شد.


پایگاه اخبار فناوری تکنا

جهت دسترسی به دیگر خبرها به صفحه اخبار علمی مراجعه کنید.

اخبار اختراعات اخبار کشفیات اخبار نجوم و ناسا اخبار علمی پزشکی

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا