نگاهی به امکانات و ترفندهای جدید در اندروید 5.0 آبنبات چوبی (بخش اول)

اندروید 5.0، لالی پاپ یا همان آبنبات چوبی امکانات و تغییرات زیادی را نسبت به ورژن قبلی داشت که بسیاری از آنها شاید برای کاربران ناشناخته باشد. در این مقالهمیتوانید با تعدادی از عمده ترین و جذاب ترینِ آنها آشنا شوید. ترفند ها: 1. بازی مخفی گوگل (فلَپی اندروید) را پیدا کنید! گوگل مثل ورژن […]

اندروید 5.0، لالی پاپ یا همان آبنبات چوبی امکانات و تغییرات زیادی را نسبت به ورژن قبلی داشت که بسیاری از آنها شاید برای کاربران ناشناخته باشد. در این مقالهمیتوانید با تعدادی از عمده ترین و جذاب ترینِ آنها آشنا شوید.

ترفند ها:

1. بازی مخفی گوگل (فلَپی اندروید) را پیدا کنید!

گوگل مثل ورژن های قبلی اندروید، در این ورژن نیز یک بازی مخفی کرده است و شما میتوانید با این روش آن را پیدا کرده و بازی کنید.

از تنظیمات / Setting به قسمت درباره / About بروید و روی ورژن سیستم اندروید / Android Version پشت سر هم چندین بار کلیک کنید تا به صفحه ی اندروید لالی پاپ وارد شوید. سپس آن صفحه را لمس کرده و دست خود را نگه دارید تا به داخل بازی وارد شوید. حالا میتوانید از آن لذت ببرید!

2. ضربه به نمایشگر برای روشن شدن

اگر تلفن هوشمند شما از این قابلیت پشتیبانی کند، دیگر نیازی به استفاده از دکمه پاور ندارید و میتوانید با دو ضربه ی آرام به صفحه نمایشگر، آن را روشن کنید.

3. جستجو در تنظیمات

حالا بدون نیاز به روت کردن دستگاه خود، میتوانید در قسمت تنظیمات با کلیک کردن روی آیکن ذره بین در همان جا از میان تنظیمات موجود، منوی مورد نظرتان را سریع تر پیدا کنید.

4. جلوگیری از اضافه شدن آیکن اپلیکیشن های تازه نصب شده به صفحه اصلی (home screen)

اگر نمیخواهید زمانی که اپلکیشن جدیدی نصب میکنید، آیکن اش به صفحه اصلی شما اضافه شود، کافی است در Play Store > Setting تیک این گزینه را بردارید.

5. اضافه شدن پشتیبانی از ایمیل یاهو و … در اپلیکیشن Gmail

اپلیکیشن جیمیل قبل از این تنها اکانت ایمیل گوگل را پشتیبانی میکرد، اما اکنون میتوانید ایمیل های Yahoo و Outlook را نیز در کنار جیمیل خود داشته باشید.

6. هر فایلی که خواستید را به جیمیل ضمیمه کنید

البته شاید این گزینه جدید نباشد، اما بیش از پیش منعطف شده و حالا میتوانید از فایلهای دراپ باکس، وان درایو، گوگل درایو و … نیز برای ضمیمه ی ایمیلهای خود استفاده کنید.

7. محدود کردن اپلیکیشن ها به سینک تنها با Wi-Fi

اپلیکیشن هایی که با گوگل درایو در ارتباط هستند، ممکن است برای سینک اطلاعات در هرزمان از اینترنت تلفن هوشمند شما استفاده کنند و این به ضرر شما باشد. اما حالا میتوانید با تنظیم حالت Wi-Fi Only، کاری کنید که تنها زمانی که به اینترنت وای فای دسترسی دارید سینک انجام شود.

8. Google Now را شخصی سازی کنید

روی آیکن جدید تنظیمات Google Now کلیک کنید، حالا میتوانید هرطور که مایل هستید آن را تنظیم کرده و به بهترین شکل استفاده کنید.

9. استفاده از ترافیک وای فای را نیز محدود کنید

اگر اینترنت خانه یا محل کار شما نیز دارای ترافیک مشخص و محدود است، میتوانید میزان استفاده ی ماهانه ی دستگاه هوشمند اندرویدی خود را مشخص و محدود کنید. درست چیزی که برای اینترنت همراه (3G یا 4G) وجود داشت.

10. تقویم جدید گوگل دارای یک بک گراند است، آیا آن را نمیخواهید؟

ورژن جدید Calendar در اندروید دارای یک بک گراند متغیر است که نسبت به تغییر فصل های سال تصاویر زیبا و مرتبطی را نشان میدهد. اما اگر از این امکان خوشتان نمی آید، میتوانید آن را از قسمت Setting > Slider خاموش کنید.

11. صدای 5.1 کاناله در اندروید

اگر به کیفیت صدای فیلم هایی که تماشا میکنید، خیلی اهمیت میدهید، حتما این گزینه را که جدیدا در بخش تنظیمات اضافه شده دوست خواهید داشت. یک کلیپ نمونه برای تست صدا نیز وجود دارد که میتوانید از طریق آن متوجه تغییر در کیفیت صدا پیش و پس از فعال شدن این گزینه بشوید.

نظر شما درباره این امکانات چیست؟ بنظر شما کدام یک کاربردی و به درد بخور هستند؟

منتظر بخش بعدی این مقاله باشید تا بیشتر با اندروید 5.0 آشنا شویم …

لینک کوتاه | منبع : packet-lint