علمیکشفیات جدید

پنجمین نیروی طبیعت توسط پژوهشگران کشف شد

بطورکلی جهان ما تحت چهار نیروی اصلی کنترل می شود که عبارتند از: جاذبه، الکترومغناطیس، نیروی هسته‌ای ضعیف و نیروی هسته‌ای قوی. اما به تازگی پژوهشگران مجارستانی شواهدی را بازگو کرده‌اند که نشان دهنده ی کشف پنجمین نیرو در طبیعت می باشد.

به گزارش سرویس اخبار علمی فناوری تک نیوز به نقل از سایت تلگراف، پژوهشگران مرکز تحقیقات هسته‌ای آکادمی مجارستان در آزمایش های خود یک اتم هلیم برانگیخته شده را مورد بررسی قرارداده بودند تا دریابند که چگونه این اتم از خودش نور ساطع می کند تا فروپاشد و از بین برود. آنها در حین این آزمایش متوجه شدند که این اتم هلیم در زاویه غیرمعمول 115 درجه در حال گسیختن است که این مشاهده با دانش کنونی علم فیزیک همخوانی ندارد.

با فرض اینکه در آزمایشگاه محققان مجارستانی اشتباه یا خطایی رخ نداده باشد می توان نتیجه گرفت که یک نیروی ناشناخته باعث شده است تا این ذره به شکلی متفاوت گسیخته شود.

پروفسور Jonathan Feng، فیزیکدان و ستاره شناس دانشگاه کالیفرنیا می گوید: “این کشف بسیار چشمگیری است که می تواند موجب کشف نیروهای بیشتر و در نتیجه موجب درک بهتر دنیای ما شود. اگر پژوهشگران بتوانند بار دیگر این پدیده را تکرار کنند، بی شک برنده جایزه نوبل خواهند شد. و دلیلی برای اینکه بر روی نیروی پنجم توقف کنیم وجود نخواهد داشت و احتمالا نیروهای ششم، هفتم و حتی هشتم نیز کشف خواهند شد.”

پنجمین نیروی طبیعت توسط پژوهشگران کشف شد

اگر فیزیکدانان مجارستانی بتوانند چنین مشاهدات و نتایجی را دوباره تکرار کنند می توانند علت بوجود آمدن این نیرو را مشخص کنند و در نتیجه راه و روش هایی توسعه دهند که می تواند از این نیرو انرژی تولید کند. این کشفیات باعث می شود تا گامی دیگر به نظریه “میدان یکنواخت” آلبرت انیشتن نزدیک شویم. نظریه ای که در یک چهارچوب واحد شکل گیری تمامی نیروهای جهان را شرح می دهد. برای دیدن دیگر خبرها، به صفحه اخبار کشفیات جدید مراجعه کنید.
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا