پزشکی و سلامتعلمی

نحوه انتشار ویروس کرونا توسط مبتلایان بدون علائم

همزمان با شیوع بیماری کرونا ویروس در سراسر جهان ، تیم های تحقیقاتی در حال مسابقه برای درک یک معمای مهم اپیدمیولوژیک هستند که چه نسبت از افراد آلوده دارای علائم خفیف یا بدون علائم هستند؟ برخی از اولین تخمین های دقیق از این موارد پنهان نشان می دهد که آنها می توانند 60٪ از کل عفونت ها را نشان دهند.

به گزارش سرویس اخبار علمی پایگاه خبری تکنا به نقل از مایکل Osterholm مدیر مرکز تحقیقات و سیاستهای بیماریهای عفونی دانشگاه مینسوتا که اینگونه اظهار نظر میکند : درک نسبت موارد بدون علامت یا بیماری های خفیف فقط برای ما بسیار مهم است که درک کنیم چه عواملی این بیماری همه گیر را انجام می دهد.” برای سنجش میزان عفونت های پنهان ، تیمی از محققان در چین و ایالات متحده با استفاده از داده های بالینی از 26000 مورد تایید شده آزمایشگاهی که به کمیسیون بهداشتی ووهان در استان چین هوبئی گزارش شده اند ، مدلی را تهیه کردند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

با در نظر گرفتن نتایج حاصل از مطالعات متعدد ، چول فکر می کند که موارد بدون علامت یا خفیف در حدود 40 تا 50٪ از کل عفونت ها را نشان می دهد.

انتشار ویروسی

اما آیا افراد دارای علائم خفیف یا فاقد علائم دیگران را آلوده می کنند؟ یک تیم مستقر در آلمان نشان داد که برخی از مبتلایان به COVID-19 در ابتدای بیماری ، در هنگام ابتلا به علائم خفیف ، ویروس زیادی در سوآب های حلق و بینی دارند. این بدان معنی است که پاتوژن در کسانی که بتازگی مبتلا شده اند به راحتی آزاد می شود ( از طریق سرفه ها یا عطسه ها )

تیم دیگری در چین در مطالعت خود دریافته اند که یک فرد آلوده ای که هرگز علائم ایجاد نکرده اما مقدار زیادی از ویروس را به دیگران انتقال داده است. بسیاری از دانشمندان می ترسند که این امر همچنین ممکن است به دست کم گرفتن از حساسیت بچه ها به ویروس منجر شود. یک مطالعه بیش از 700 کودک آلوده در چین نشان داد که 56٪ علائم خفیف یا فاقد علائم دارند.

محققان می گویند اگر این یافته ها صحت داشته باشند ، اقدامات مهمی برای مهار موارد خفیف و بدون علامت که باعث ایجاد بیماری همه گیر می شوند ، لازم است. آنها خواستار تعطیلی مدارس ، لغو اجتماعات عمومی و به طور کلی نگه داشتن مردم در خانه و خارج از اماکن عمومی هستند. اجرای اقدامات ممنوعیت تجمع اجتماعی تنها راه جلوگیری از انتشار ویروس است. دیگرخبرها را در صفحه اخبار پزشکی دنبال کنید.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا