تازه های تکنولوژی

نحوه اجرای بازی های PC روی لپ تاپ ارزان

در این مطلب با  نحوه اجرای بازی های PC روی لپ تاپ ارزان آشنا می شویم. برای گیمرهایی که نمی توانند هزینه زیادی روی بازی کنند، لپ تاپی ارزان قیمت یک نعمت است، چرا که احتمالا شما یکی از آن ها را برای کار یا درس خواندن دارید، اگرچه سخت افزار آن چندان برجسته نیست. شاید کارکرد این لپ تاپ مشابه با لپ هایی با قابلیت های برجسته نباشد، اما می توانید از آن برای اجرای بازی های خوب هم استفاده کنید.

از لپ تاپ های زیادی طی سالیان متمادی برای انجام بازی استفاده بردیم، بنابراین نکاتی را در رابطه با عبور از محدودیت های لپ تاپ یاد گرفتیم.در این مطلب به چند نکته و اصل مهم برای انجام بازی های پی سی روی لپ تاپ های قدیمی و ارزان اشاره می کنیم. همچنین نکاتی در رابطه با بازی روی لپ تاپ های خوب را نیز آموختیم که در کسب نتایج بهتر در استفاده از این پلتفرم یاری رسانمان خواهند بود اما توصیه های ذیل برای گیمرهایی است که توان خرید لپ تاپ های گران قیمت را ندارند.

تبلیغات

ابتدای کار را با اخبار بد آغاز می کنیم: اگر لپ تاپی ارزان قیمت دارید، قادر به اجرای تمام بازی ها بر روی آن نخواهید بود. بازی هایی هستند که هرگز امکان اجرای آن ها روی لپ تاپتان را نخواهید داشت و بنابراین می بایست قبل از خرید بازی به این نکته توجه کنید.ابتدا مشخصات سیستم مورد نیاز برای بازی را بررسی کنید که این اطلاعات به آسانی روی وبسایت های تولیدکنندکان بازی وSteam  و Epic Games Store قابل دسترسی است، بنابراین مشخصات سیستم مورد نیاز برای بازی را چک کنید.RAM بعد مهم دیگری است و می بایست از سازگاری رم مورد نیازی برای بازی با رم لپ تاپ خود مطمئن شوید. اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید، با جستجوی RAM در منوی سرچ می توانید به آسانی این کار را انجام بدهید. رم 8 گیگابایت برای بازی های سبک مناسب خواهد بود.

سرمایه گذاری روی موس

اگر می خواهید بازی های خوبی روی لپ تاپتان اجرا کنید نیازی به سرمایه گذاری روی بسیاری از ابعاد پیرامونی ندارید، کافیست روی موس سرمایه گذاری کنید. بله لپ تاپ ها پد لمسی دارند، بنابراین موس برای کاربرد کلی لازم نیست، اما برای بازی های استراتژی بسیار یاری رسان خواهد بود.استفاده از موس امکان حرکت آسانتر و انجام سریعتر بازی را حاصل می آورد، بنابراین برای بازی هایی که تنها به کیبورد نیاز ندارند ابزاری بسیار مهم است. اما حتما نمی بایست موس گران قیمتی را خریداری کنید.

همیشه با دو شاخه متصل به برق بازی کنید

انجام بازی روی لپ تاپ با مصرف شارژ و برق زیادی همراه است و اگر روی لپ تاپی ارزان بازی می کنید، باتری آن سریع خواهد سوخت. بنابراین هنگام انجام بازی روی لپ تاپ دقت کنید که به برق وصل باشد تا ناگهان خاموش نشود. گاهی شارژر قابل حمل برای باتری لپ تاپ می تواند راه حل خوبی باشد، اما نمی توانید برای بازه زمانی طولانی روی آن حساب کنید.

غیرفعالسازی هر برنامه دیگری جز بازی

بی تردید از مصرف شارژ یک پس زمینه کوچک روی صفحه متعجب خواهید شد، بنابراین هر برنامه ای که در حال اجراست را غیر فعال کنید: هر برنامه ای، یعنی می بایست هر پنجره ای که در پس زمینه است را ببندید. برنامه های پس زمینه شارژ و برق زیادی مصرف می کند و اگر هنگام بازی آن ها را نبندیم سرعت بازی را کم خواهند کرد. اگر تنها بازیتان روی لپ تاپ ارزان قیمت اجرا بشود، راحت تر خواهید بود و سرعت انجام بازی نیز بیشتر خواهد بود.

رفتن به منوی گزینه ها

حالا لپ تاپ ارزان قیمت شما آماده اجرای بازی بر روی خود است- اما آیا بازی PC آماده اجراست؟ اولین کاری که می بایست هنگام لود بازی انجام بدهید رفتن به منوی گزینه ها و غیرفعال کردن گزینه هایی مانند سایه ها و انیمیشن های فضا، حذف افکت های غیرضروری و کم کردن گرافیک می باشد.پس از انجام این کار، لپ تاپ ارزان شما آماده اجرای بازی خواهد بود و حتی تا حد توان لپ تاپ می توانید تنظیمات بازی را ارتقاء بدهید. گیمر بودن با لپ تاپ ارزان اتفاق چندان خوشایندی نیست و می بایست بخاطر کمبود بودجه برخی ابعاد را قربانی کنید، اما در صورت پیروی از اصول ذکر شده، می توانید نتیجه خوبی از اجرای بازی روی لپ تاپ ارزان قیمت خود بگیرید. برای مشاهده خبرهای دیگر به صفحه اخبار فناوری رجوع نمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن