هفتمین پیاده روی فضایی بمنظور جایگزینی باتری های قدیمی نیکل هیدروژنی

به گزارش سرویس اخبار نجوم رسانه تکنا به نقل از یونایتدپرس، «کریس کَسِدی» و «رابرت بنکن» فضانوردان ناسا ساعت ۷:۳۲ دقیقه بامداد به وقت شرق آمریکا، پیاده روی فضایی خود را شروع کردند و ۶ ساعت بعد صحیح و سالم به داخل ایستگاه بین‌المللی فضایی بازگشتند. این پیاده‌روی فضایی با حادثه‌ای جزئی نیز همراه بود و کریس […]

به گزارش سرویس اخبار نجوم رسانه تکنا به نقل از یونایتدپرس، «کریس کَسِدی» و «رابرت بنکن» فضانوردان ناسا ساعت ۷:۳۲ دقیقه بامداد به وقت شرق آمریکا، پیاده روی فضایی خود را شروع کردند و ۶ ساعت بعد صحیح و سالم به داخل ایستگاه بین‌المللی فضایی بازگشتند.

این پیاده‌روی فضایی با حادثه‌ای جزئی نیز همراه بود و کریس کَسِدی اظهار داشت که به محض خروج از ایستگاه بین‌المللی فضایی یک آیینه کوچک از لباس فضایی وی جدا و در فضا غوطه‌ور شد. فضانوردان از این آیینه برای دیدن نقاطی از بدن‌شان که به دلیل پوشیدن لباس فضایی مخصوص، قابل مشاهده نیست، استفاده می‌کنند. اما این حادثه کوچک، تغییری در برنامه عملیات ایجاد نکرد و کریس کَسِدی از آیینه دیگری بر لباس فضایی وی نصب شده بود بهره گرفت.

این پیاده‌روی فضایی برای کَسِدی هفتمین پیاده‌روی فضایی محسوب می شود، در حالی که بنکن برای هشتمین بار در فضای آزاد، پیاده‌روی کرد. این فضانوردان هر دو از کارکنان باتجربه ناسا محسوب می‌شوند و سوابق عملیاتی درخشانی دارند.

پیاده‌روی فضایی روز جمعه اولین پیاده‌روی فضایی از مجموعه چهار پیاده‌روی فضایی است که برای جایگزینی باتری‌های قدیمی نیکل هیدروژنی با باتری‌های جدید لیتیوم یونی انجام می‌شود. قرار است پیاده‌روی فضایی بعدی روز چهارشنبه انجام شود.


پایگاه اخبار فناوری تکنا

جهت دسترسی به دیگر خبرها به صفحه اخبار علمی مراجعه کنید.