سیستم عامل‌ها

ویندوز 10 تا کنون بر روی 400 میلیون دستگاه نصب شده است

آخرین سیستم‎عامل شرکت مایکروسافت، ویندوز 10، حالا بر روی 400 میلیون دستگاه فعال نصب شده است. بعد از پذیرش نه چندان جالب ویندوزهای 8 و 8.1، بدون توجه به رابط کاربری Metro UI ویندوز 10 که درک و استفاده از آن واقعا آسان نیست، آخرین نسخه‎ی ویندوز یک نسخه‎ی پیشرفته‎تر از ویندوز 7 به شمار می‎رود که داخل آن عناصر ویندوز 8.1 تعبیه شده است.

همین چند ماه قبل، چند هفته پیش از این‎که مایکروسافت طرح آپگرید رایگان به ویندوز 10 خود را متوقف کند، تعداد دستگاه‎هایی که دارای ویندوز 10 بودند 350 میلیون واحد ذکر شده بود. تمامی دستگاه‎های دارای ویندوز 7 و بالاتر از آن مستحق دریافت این آپگرید رایگان در یک طرح یک ساله بودند. به همین علت است که امروز شاهد این هستیم که دستگاه‎های زیادی ویندوز 10 را نصب کرده‎اند.

تبلیغات خدمات نگارش و ساخت رزومه انگلیسی حرفه ای شرکت رزومه پرو resumepro.ir

اصطلاح “دستگاه‎های فعال” اشاره به تمامی دستگاه‎هایی دارد که در طول 28 روز گذشته به شکل فعالی مورد استفاده قرار گرفته‎اند. این دستگاه‎ها شامل کامپیوترهای شخصی، گوشی‎های هوشمند، کنسول ایکس‎باکس وان، Surface Hubs و Hololens می‎شود.

از آن‎جایی‎که مدت زمان آپگرید به اتمام رسیده است، سرعت پذیرش ویندوز 10 رو به آهستگی گذاشته و به سمت افرادی رفته است که یا کامپیوترهای جدید می‎خرند یا به دنبال آپگرید دستگاه‎های خود هستند. مایکروسافت امیدوار است که روزی این سیستم‎عامل بتواند یک روز به آمار 1 میلیارد دستگاه فعال دست پیدا کند، واقعا آرزویی جاه‎طلبانه است. ولی این شرکت برای رسیدن به این هدف خود زمان دقیقی را اعلام نکرده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن