6 مسئله جالب که درباره ی اندروید نمی دانید (قسمت اول)

اندروید عرضه ی عمومی اش را از سپتامبر سال 2008 با تلفن هوشمند G1 از تی موبایل و اچ تی سی دریم آغاز کرد، اکنون این سیستم عامل 6 سال و یک ماه سن دارد. با قدرت تاثیرگذاری و مالی گوگل اندروید توانسته به برترین و محبوب ترین سیستم عامل تلفن های هوشمند تبدیل شود. […]

sadmayeh-ad  

اندروید عرضه ی عمومی اش را از سپتامبر سال 2008 با تلفن هوشمند G1 از تی موبایل و اچ تی سی دریم آغاز کرد، اکنون این سیستم عامل 6 سال و یک ماه سن دارد. با قدرت تاثیرگذاری و مالی گوگل اندروید توانسته به برترین و محبوب ترین سیستم عامل تلفن های هوشمند تبدیل شود.

هم اکنون این سیستم عامل پر استفاده ترین سیستم عامل بر روی کره زمین است ولی مطالب زیادی وجود دارد که اکثر مردم درباره ی آن نمی دانند. در این مقاله قصد نداریم به بررسی ویژگی های نرم افزاری نهفته یا چیزهایی شبیه به آنها توضیح دهیم. در این مقاله نگاهی خواهیم انداخت به حقایقی درباره ی اندروید که اکثر علاقه مندان به دنیای تکنولوژی از آنها بی خبرند. در ادامه با ما باشید تا از این دانستنی ها آگاه شوید، البته چون این شش مورد ممکن است طولانی باشد و کمی خسته کننده شود مطالب را در چند بخش منتشر خواهیم کرد.

1-اندروید قرار بوده سیستم عامل دوربین های دیجیتال باشد

1

گوگل شرکت اندروید را در سال 2005 خریداری کرد و در آن زمان اندروید یک سیستم عامل متن باز بوده است اما قبل از آن اندی رابین خالق اندروید سیستم عامل را برای دوربین های دیجیتال طراحی کرده بوده است. چندی بعد رابین متوجه شده که اندروید می تواند برای تلفن های هوشمند سیستم عامل بهتر و آینده داری باشد. البته اندروید تنها در حوضه ی تلفن های هوشمند محدود نشده و راهش را به بازار دوربین ها هم باز کرده و تا کنون سیستم عامل دوربین های متعددی همچون سامسونگ گلکسی NX بوده است.

قسمت دوم

لینک کوتاه | منبع: phonearena

تبلیغات :

buy Neuralink