علمیفضا و نجوم

اخترشناسان می‌گویند احتمالا ۶ میلیارد سیاره شبیه به زمین در کهکشان راه شیری وجود دارد

اختر شناسان احتمال می دهند که شش میلیارد سیاره شبه زمین که تمامی خصوصیات زمین را دارا باشد در کهکشان راه شیری وجود دارد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از Engadget، اختر شناسان از احتمال وجود ۶ میلیارد سیاره شبیه زمین که می تواند میزبان حیات باشند، خبر دادند. تحقیقات جدید اخترشناسان نشان می‌دهد که سیارات میزبان حیات بیشتر در کهکشان ما وجود خواهد داشت. این سیاره ها که بیشتر به دنیاهای اقیانوسی معروف هستند باید اندازه مشابه زمین داشته باشند و به دور یک ستاره مانند خورشید گردش کنند. همچنین باید یک سیاره سنگی نیز داشته باشند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

با توجه به ویژگی هایی که برای سیارات میزبان حیات گفته شد این سیارات به سختی پیدا می شوند. اخترشناسان تکنیک های تحقیقی جدیدی را را به کار برده اند که همگی آنها نشان می‌دهند شش میلیارد سیاره شبیه به زمین در سراسر کهکشان ما وجود خواهد داشت. پیش از این تصور می شد که برای هر ستاره از نوع جی مانند خورشید تقریبا 0.02 سیاره شبیه زمین وجود دارد. اما اکنون محققان در دانشگاه بریتیش کلمبیا با استفاده از روش‌های جدید داده‌هایی را از شکار سیاره کپلر ناسا به دست آوردند که این عدد را به 0.18کاهش داده است. این تحقیق می تواند ماموریت های فضایی که به دنبال حیات هستند را به صورت متمرکز و پیشرفته درآورد.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا