نرم‌افزار و اپلیکیشن‌هاویژه

7 اپلیکیشن که برای داشتن سفری بهتر به شما کمک می‌کنند

مهم نیست که شما برای کار سفر می‌کنید، یا برای خوش‌گذرانی، گاهی اوقات سفر شما می‌تواند آزار دهنده باشد. تمام برنامه‌ریزی‌ها، رزرو‌کردن‌ها و چیز‌های دیگری که باید قبل و حتی در حین سفرکردن به فکر آن‌ها باشیم می‌توانند بخشی از لذت سفر را از ما بگیرند. بنابراین، در صورتی که به دنبال کمی کمک در برنامه‌ریزی برای سفرهای خود هستید، تنها نیستید.

در واقع، بعضی از ما در فون ‌آرنا به زودی برای بازدید از نمایشگاه MWC به بارسلونا خواهیم رفت، این سوال برایمان پیش ‌‌آمد که بهترین اپلیکیشن‌ها برای برنامه‌ریزی سفرمان کدامند؟ در ادامه با هفت اپلیکیشن کاربردی که به شما در داشتن اوقاتی بهتر در سفر‌های تجاری یا تفریحی‌تان کمک می‌کنند آشنا خواهید شد.

تبلیغات

اپلیکیشن‌های City Sightseeing

دانلود: iOS | Android

یکی از برترین تأمین‌کنندگان اتوبوس‌های Hop-on Hop-off تور‌ها در دنیا، شرکت Worldwide City Sightseeing، که در حال حاظر در 36 کشور مختلف در شش قاره‌ی دنیا در حال فعالیت است. این شرکت یکی از بزرگترین شبکه‌های اتوبوسی را در اختیار دارد و به شما این امکان را می‌دهد که یک بلیط 24 ساعته خریداری کنید و هر موقع که خواستید از اتوبوس‌ها پیاده و سوار شوید.

بهترین چیز این است که این شرکت برای اکثر مسیر‌هایش یک اپلیکیشن دارد، که شما می‌توانید با آن موقعیت اتوبوس‌ها و قایق‌ها را دنبال کنید، به طور مستقیم یک بلیط بخرید، و تمام مکان‌هایی را که می‌توانید در آن‌ها سوار و پیاده شوید به همراه یک زمان‌بندی کامل ببینید.

بنابراین اگر قصد دارید که از سرویس Worldwide City Sightseeing استفاده کنید، اپلیکیشن آن برای این‌که شما اوقات خوبی داشته باشید و سفر خود را به راحتی مدیریت کنید ضروری است.

اپلیکیشن مدیریت سفر TripIt: Travel Organizer

دانلود: iOS | Android

در صورتی که علاقه شدیدی به نگهداری برنامه‌ریزی‌های سفر خود به صورت پراکنده در اپلیکیشن‌ها، دفترچه‌یادداشت‌ها، تکه‌کاغذ‌ها، یا مغزتان ندارید، حتما اپلیکیشن TripIt: Travel Organizer را امتحان کنید.

این اپلیکیشن به شما این امکان را می‌دهد که تمامی اطلاعات و برنامه‌ریزی های سفرتان را بدون هیچ شلوغی‌ای در یک قسمت ذخیره کنید. این شامل اطلاعات پرواز، هتل‌های رزرو‌شده، ماشین‌های کرایه‌ای و غیره است. این اپلیکیشن همچنین با تعدادی از فروشندگان بلیط همگام‌سازی شده است، تا شما بتوانید تاریخ و زمان رویداد خاصی را که برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اید را ذخیره کنید.

در نسخه پولی این اپلیکیشن چند قابلیت مناسب برای کسانی که زیاد پرواز می‌کنند به آن اضافه می‌شود، مانند اعلان‌های مخصوص هر پرواز، پرواز‌های جایگزینی که می‌توانید به جای پرواز حال حاضرتان انتخاب کنید، اعلان در مواقعی که صندلی بهتری در دسترس است و غیره.

تمامی این اطلاعات می‌تواند با عزیزانتان به اشتراک گذاشته شود. این به معنی این است که دیگر نیازی نیست عزیزانتان پنج بار در روز با شما تماس بگیرند تا از سلامت شما مطمئن شوند.

اپلیکیشن TripAdvisor

دانلود: iOS | Android

حتی اگر که به یک سفر کاری می‌روید، نیاز به این دارید که در پایان روز کمی تفریح کنید. و اگر که سفرتان تفریحی است، باید بهترین مکان‌ها را برای رفتن به آن‌ها بشناسید. و در صورتی که زیر سنگ زندگی می‌کرده‌اید، به ما اجازه دهید تا اپلیکیشن TripAdvisor را به شما معرفی کنیم.

اپلیکیشن TripAdvisor بهترین دوست شما در زمانی است که شما به دنبال مکانی برای نوشیدن، پارکی برای وقت گذراندن، یا حتی فعالیتی برای سرگرم شدن هستید. این اپلیکیشن دارای نظرات اشخاص برای تقریبا هر مکان قابل تصوری است، و می‌تواند یک راه مناسب برای یافتن یک مکان خارق‌العاده که به سختی به آن توجه می‌شود باشد.

اپلیکیشن LiveTrekker

دانلود: iOS | Android

در صورتی که می‌خواهید یک سفرنامه برای خود بنویسید، اما به سال‌ها وقت گذاشتن برای نوشتنش علاقه‌ای ندارید، می‌توانید ساخت یک سفرنامه را به اسمارت‌فون خود واگذار کنید. این دقیقا همان کاری است که اپلیکیشن LiveTrekker انجام می‌دهد.

این اپلیکیشن می‌تواند مسیر‌های سفر شما را به همراه تمامی عکس‌ها و فیلم‌هایی که گرفته‌اید ثبت کند. این اپلیکیشن بعدا تمامی اطلاعات ثبت شده را یکجا به شما نشان می‌دهد، مثل مکان‌هایی که از آن‌ها دیدار کرده‌اید، عکس‌هایی که در طول مسیر گرفته‌اید (به همراه محل دقیق آن‌ها)، و اطلاعات مختلف دیگر. شما پس از آن می‌توانید این اطلاعات را با عزیزانتان به اشتراک گذاشته، یا آن‌ها را برای خود نگه‌داشته و هر موقع که می‌خواهید بازبینی کنید.

سفر‌هایی که شما ثبت می‌کنید نمی‌تواند بیشتر از یک یا دو روز طول بکشد، اما شما می‌توانید برای سفر‌های طولانی‌تر، چند سفر کوتاه ثبت کنید و آن‌ها را در یک گروه ذخیره کنید.

اپلیکیشن LoungeBuddy

دانلود: iOS | Android

بر اساس فاکتور‌های مختلفی، ممکن است شما اجازه این را داشته باشید که به یکی از سالن‌های انتظار لوکس فرودگاه‌های مختلف وارد شوید. و حتی اگر این اجازه را نداشته باشید، می‌توانید مبلغی را پرداخت کرده و وارد این سالن‌های انتظار شوید. از همه‌ی اسن ها گذشته، چه کسی استراحت روی یک صندلی چرم راحت را به استراحت روی یک نیمکت زمخت ترجیح می‌دهد؟

اپلیکیشن LoungeBuddy راهنمای شما در دنیای عجیب و غریب محدودیت‌های سالن‌های انتظار فرودگاه‌ها است. شما فقط کمی اطلاعات در این اپ وارد می‌کنید، مثل جایی که به آن سفر می‌کنید، انواع کارت‌های اعتباری‌ای که دارید، وضعیت امتیاز‌های خاصی که از هر شرکت هواپیمایی در اختیار دارید، و اطلاعاتی از این قبیل. سپس این اپلیکیشن لیست سالن‌های انتظاری را که می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید در اختیارتان می‌گذارد (رایگان و نیازمند پرداخت) تا از میان آن‌ها انتخاب کنید. به همین سادگی.

این اپلیکیشن همچنین نظرات کاربران در مورد اکثر سالن‌های انتظار را در اختیارتان می‌گذارد تا بتوانید تصمیم حساب شده‌ای بگیرید.

اپلیکیشن XE Currency

دانلود: iOS | Android

اگر زیاد سفر می‌کنید، احتمال این هست که به خاطر واحد‌های پول بسیاری که در سراسر دنیا وجود دارد گیج شوید. یک ین 12 دلار بود، یا بر عکس؟ دیگر نیازی نیست هنگامی که به اینترنت دسترسی ندارید، جواب این سوال را حدس بزنید.

اپلیکیشن XE Currency در این موقعیت‌ها به کمک شما خواهد آمد. این اپ، اپلیکیشن رسمی یکی از قابل اعتماد‌ترین سایت‌های تبدیل واحد دنیا است و بر خلاف گوگل، با دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در آخرین اتصال شما به اینترنت، به صورت آفلاین هم کار می‌کند.

با این‌که بسیار ساده به نظر می‌رسد، این اپ می‌تواند بسیار مفید باشد. مخصوصا با آمار کلاه‌برداری بسیار بالا از توریست‌ها در هر روز.

اپلیکیشن PackPoint

دانلود: iOS | Android

بیایید با این واقعیت روبرو شویم که شما به احتمال بسیار زیاد هنگام جمع کردن وسایلتان چیزی را فراموش خواهید کرد. اما نه اگر از اپلیکیشن PackPoint استفاده کنید. PackPoint یک لیست کامل از وسایلی که باید با خود ببرید بر اساس جایی که به آن سفر خواهید کرد و مدتی که در آن جا خواهید ماند و فعالیت‌هایی که در آن‌ها شرکت خواهید کرد برای شما آماده می‌کند. و در صورتی که PackPoint چیزی را که به آن نیاز دارید اضافه نکرده و یا چیزی را اضافه بر نیاز شما اضافه کرده است، می‌توانید لیست را ویرایش کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن