افت ۲۰ درصدی ارزش سهام اپل و از دست رفتن جایگاه با ارزش ترین شرکت دنیا

اپل برای مدتها به عنوان با ارزش ترین برند سهامی عام در جهان شناخته می‌شد. اما از آغاز سال میلادی جدید تاکنون این شرکت دچار افت ۲۰ درصدی در ارزش سهام شد. بدین ترتیب این شرکت جایگاه خود را به عنوان با ارزش‌ترین شرکت در دنیا از دست داده است. اکنون این عنوان به شرکت […]

اپل برای مدتها به عنوان با ارزش ترین برند سهامی عام در جهان شناخته می‌شد. اما از آغاز سال میلادی جدید تاکنون این شرکت دچار افت ۲۰ درصدی در ارزش سهام شد. بدین ترتیب این شرکت جایگاه خود را به عنوان با ارزش‌ترین شرکت در دنیا از دست داده است. اکنون این عنوان به شرکت سعودی آرامکو رسید.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، داده های شرکت FactSet نشان می دهد از روز چهارشنبه تاکنون ارزش بازار سعودی آرامکو با رسیدن به ۲.۴۳ تریلیون دلار آن را به با ارزش ترین برند دنیا تبدیل کرده است. اپل نیز در همان روز افت ۵ درصدی را تجربه کرد و به این ترتیب در جایگاه دوم به عنوان با ارزش ترین برند قرار گرفت.

نتیجه بنچمارک چیپ M1 مکس اپل از افزایش عملکرد ۵۵ درصدی خبر می دهد

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

 تحلیلگران معتقدند ترس از وضعیت اقتصادی کنونی باعث شده است بسیاری از سرمایه گذاران سهام خود را در صنعت فناوری فروخته و در شرکت های حوزه انرژی سرمایه گذاری کنند. از طرفی از آغاز سال ۲۰۲۲ تاکنون شرکت آرامکو با رشد ۲۷ درصدی در ارزش سهام مواجه بوده است. پیش از این نیز آرامکو از دو برابر شدن سود سالانه خود به دلیل افزایش قیمت نفت خبر داده بود.