باگ موجود در iOS می تواند از اتصال گوشی به شبکه وای فای جلوگیری کند

یک محقق امنیتی متوجه باگ جدیدی در سیستم عامل iOS شد که قادر است به روش های مختلف از اتصال آیفون ها به شبکه وای فای جلوگیری کند. البته کاربر می تواند تنها از طریق بازنشانی گوشی به تنظیمات کارخانه مشکل را برطرف کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، باگ جدید iOS […]

یک محقق امنیتی متوجه باگ جدیدی در سیستم عامل iOS شد که قادر است به روش های مختلف از اتصال آیفون ها به شبکه وای فای جلوگیری کند. البته کاربر می تواند تنها از طریق بازنشانی گوشی به تنظیمات کارخانه مشکل را برطرف کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، باگ جدید iOS با  SSID های مختلف و کاراکترهای خاص می تواند روی گوشی‌های آیفون تاثیر بگذارد. کارل شو، معاون امنیتی توانست ثابت کند که تمامی گوشی های iOS به راحتی امکان اتصال به هات اسپات را ندارند. و ممکن است یک SSID خاص قابلیت آنها در اتصال به وای فای را با مشکل مواجه کند. برای رفع این مشکل نیز تنها راهکار بازنشانی تنظیمات شبکه در IOS بوده و مشکل خاصی را نشان نمی دهد. اما این کاربر در تحقیقات خود متوجه یک آسیب پذیری مشابه دیگر شد.

کارل شو در توییت اخیر خود اعلام کرد استفاده از نام ٪ secretclub٪ power به عنوان SSID می تواند مشکل ارتباط با شبکه وای‌فای را مجدداً ایجاد کند. به گفته وی این آسیب پذیری گسترده تر از مدل قبلی بوده و تنها با بازگرداندن تنظیمات شبکه مشکل برطرف نمی‌شود. این محقق برای رفع مشکل نیز با تیم امنیتی اپل تماس گرفته اما نتوانسته در مورد آن راه حلی پیدا کند.

آنچه که مشخص است علامت درصد در نشانه به صورت یک رشته یا فرمت خاص توسط IOS شناخته می شود. به همین دلیل امکان تعبیر آن به صورت یک دستور به جای متن ساده وجود دارد. به نظر می رسد همراه شدن علائم درصدی با کاراکترهای S و P این باگ را ایجاد می کند. در واقع باگ اصلی در پشت رشته فرمت ها قرار گرفته است. البته آسیب پذیری خطرناکی نخواهد بود و به زودی توسط اپل برطرف خواهد شد.

پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

تبلیغ در گوگل

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال