ساعتی که به جای ساعت میزان استرس و ضربان قلب را نشان می دهد

یک شرکت هلندی نوع جدیدی از ساعت ساخته است که به جای زمان میزان استرس، دمای بدن و ضربان قلب را نشان می دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ساعت نوواچ Nowatch ساخت یک شرکت هلندی نوعی فناوری پوشیدنی محسوب میشود که به جای زمان در هنگام بستن روی مچ دست، میزان […]

یک شرکت هلندی نوع جدیدی از ساعت ساخته است که به جای زمان میزان استرس، دمای بدن و ضربان قلب را نشان می دهد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ساعت نوواچ Nowatch ساخت یک شرکت هلندی نوعی فناوری پوشیدنی محسوب میشود که به جای زمان در هنگام بستن روی مچ دست، میزان استرس، دما، ضربان قلب و الگوهای خواب را نشان می دهد.

هایلک مونتینگا، از بنیانگذاران شرکت نوواچ در مورد ساخت این ساعت می گوید دلیل ساخت این ساعت به دنبال تشخیص بیماری ژنتیکی وی با کمک این فناوری انجام شده است. مونتینگا در سال ۲۰۲۰ شرکت خود را تأسیس کرد و برای طراحی این ساعت نیز از شرکت فیلیپس کمک گرفت.

این ساعت نمی توان زمان را به کاربران خود نشان دهد. سازندگان آن معتقدند نمایش زمان می تواند استرس را افزایش دهد. نمایشگر ساعت یک سنگ قیمتی است که روی آن حکاکی شده است. در واقع به دلیل وجود چنین سنگی این ساعت به جواهر شباهت پیدا کرده است.

در این فناوری فعالیت الکترودرمال تحت نظر خواهد بود. با نظارت بر این فعالیت، تغییرات پوست در برابر جریان الکتریکی و فعالیت غدد بررسی شده و استرس را تشخیص می دهد. پس از تجزیه و تحلیل داده ها از طریق یک ارزش ضعیف به کاربر هشدار داده میشود تا استراحت کند.

کورتیزول و رسانایی پوست در نتیجه وجود استرس ایجاد می‌شوند و نوواچ اولین ساعت موجود در بازار محسوب میشود که می تواند سطح استرس را کنترل کند. داده های جمع آوری شده توسط یک اپلیکیشن در تلفن همراه قابل مشاهده است.