تازه های تکنولوژینرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

نسخه جدید VLC باقابلیت پشتیبانی از تراشه M1 اپل منتشر شد

نسخه جدید VLC با قابلیت استفاده در کامپیوترهای مک مجهز به تراشه M1 منتشر شد. کاربران مک می توانند از نسخه جدید در کامپیوترهای مجهز به تراشه قدرتمند اپل استفاده کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا و به نقل از GSMarena، نسخه 3.0.12 VLC همراه با بهبود های مهم برای کاربران  macOS منتشر شد. این نرم افزار در نسخه جدید نیز ب‌صورت x86 است. کاربران مک مجهز به تراشه M1 برای استفاده از قابلیت های جدید این نسخه باید پس از انتخاب گزینه آپدیت در منوی آن نسخه 3.0.12.1 را نصب کنند.

 در نسخه جدید شاهد رفع برخی مشکلات این نرم‌افزار در macOS هستیم. پیش از این کاربران از پخش نامنظم صدا توسط این نرم افزار شکایت داشتند. همچنین کاربران نسخه macOS Big Sur نیز تغییراتی را در قسمت رابط کاربری و با هدف بهبود استفاده از این نرم افزار در پخش ویدئو مشاهده خواهند کرد. از دیگر بهبودهای VLC در نسخه جدید می توان به پشتیبانی از پروتکل RIST (برای بهبود آیتم های تنظیمات) در پخش ویدئو و قابلیت تطبیق موضوع در پخش ویدئو اشاره کرد. همچنین این نرم افزار مشکل کرش را در هنگام استفاده از فیلترهای ویدیویی Direct3D را نیز برطرف کرده است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا