اختراعات جدیدتازه های تکنولوژی

ساعت هوشمندی که می تواند قندخون کاربر را اندازه گیری کند ( CES 2021 )

یک استارتاپ ژاپنی ساعت هوشمندی را توسعه داده که بدون نیاز به هیچ وسیله دیگری می‌تواند قند خون را اندازه گیری کند. این ساعت هوشمند ظاهری شبیه به اپل واچ دارد و قادر است به طور مداوم قند خون کاربر را به روش  نادرون‌رو (Noninvasive) اندازه گیری کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استارت آپ ژاپنی به نام  Quantum Operation Inc محصول پوشیدنی جدیدی را امسال در نمایشگاه CES 2021 رونمایی کرده که قادر است برخی مشکلات مربوط به علم پزشکی را از طریق فناوری برطرف کند. این ساعت هوشمند که اکنون در مرحله پیش تولید قرار دارد قادر است میزان قند خون کاربر را از طریق مچ دست اندازه گیری کند. طیف سنج کوچک این ساعت هوشمند خون کاربر را با هدف اندازه گیری میزان قند اسکن میکند. علاوه بر اندازه گرفتن قند خون دیگر علائم حیاتی مانند ضربان قلب و حتی نوار قلب نیز توسط این ساعت پایش می شود.

در این ساعت مواد اولیه ویژه‌ای با قابلیت طیف سنجی به کار برده شده است. این مواد در زمان روشن شدن ساعت و با تنظیمات اولیه فعال خواهد شد بعد از گذشت ۲۰ ثانیه نتیجه سنجش قند خون نمایش داده می شود.

شرکت  Quantum Operation Inc اعلام کرده در آینده نزدیک از این گجت پوشیدنی در بیمارستانها استفاده خواهد کرد. همچنین داده‌های این ساعت را برای اهداف تحقیقاتی نیز مورد استفاده قرار خواهد داد.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا