قابلیت تشخیص بیماری های روحی و افسردگی با کمک آیفون

اپل قصد دارد قابلیت جدیدی را به گوشی‌های آیفون اضافه کند که از طریق آن امکان تشخیص بیماری های روحی و روانی مانند افسردگی و زوال عقلی ممکن شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، فناوری جدید اپل می تواند بیماری های روحی را از طریق گوشی هوشمند تشخیص دهد. طی گزارشی که […]

اپل قصد دارد قابلیت جدیدی را به گوشی‌های آیفون اضافه کند که از طریق آن امکان تشخیص بیماری های روحی و روانی مانند افسردگی و زوال عقلی ممکن شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، فناوری جدید اپل می تواند بیماری های روحی را از طریق گوشی هوشمند تشخیص دهد. طی گزارشی که وال استریت ژورنال منتشر کرده است اپل قصد دارد تا از دستگاه های این شرکت برای  تشخیص زود هنگام افسردگی استفاده کند.

طبق مدارک موجود اپل با همکاری برخی دانشمندان تلاش دارد تا داده‌های مربوط به این فناوری را جمع آوری کند. از جمله داده های مربوط به این دستگاه ها می توان به الگوی خواب و نحوه تایپ افراد برای تشخیص بیماری نام برد. در واقع این ابداع تلاش می تواند باارتباط بین داده ها شروع بیماری های روحی را تشخیص دهد. در این تحقیق اپل با شرکت بیوتکنولوژی بایوژن و دانشگاه کالیفرنیا همکاری می کند. تمرکز اپل و شرکت بایوژن بر روی زوال شناختی و دانشگاه کالیفرنیا نیز بر داده های مربوط به استرس، اضطراب و افسردگی تمرکز دارد.

داده‌های مربوط به دانشگاه کالیفرنیا و تحقیقات مربوط به آن با کمک داده هایی از گوشی های آیفون مانند دوربین، کیبورد، حسگرهای صوتی و ساعت هوشمند این شرکت جمع‌آوری می‌شود. به عنوان مثال نحوه صحبت کردن کاربر، سرعت راه رفتن و تعداد دفعات آن، ضربان قلب و تنفس بررسی خواهد شد. حتی ممکن است سرعت در تایپ و تعداد غلط های املایی نیز در این داده ها مورد استفاده قرار بگیرد. داده‌های به دست آمده توسط شرکت بایوویژن نیز با استفاده از تست های شناختی و اسکن مغزی بررسی خواهد شد.

 گفته می‌شود در این تحقیقات حدود ۲۰ هزار نفر به عنوان شرکت کننده حضور دارند. البته در صورت تشخیص مشکلات سلامتی از طریق دستگاه‌های اپل و کارکرد درست آن با مشکلات اخلاقی و همچنین نقض حریم خصوصی همراه خواهد بود. به گفته وال‌استریت‌ژورنال الگوریتم‌های اپل این داده ها را برای سرور شرکت ارسال نخواهد کرد.

تبلیغات :

buy Neuralink