اخبار شرکت‌ها

دستیابی به بالاترین رکورد بازیابی راکت در پرتاب صدم فالکون ۹

‏شرکت اسپیس ایکس برای صدمین بار از راکت‌های فالکون ۹ استفاده کرده است. راکت مورد استفاده در پرتاب آخر برای هفتمین بار مورد استفاده قرار گرفته بود و از لحاظ بازیابی راکت این شرکت توانست رکورد استفاده مجدد را از آن خود کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، راکت فالکون 9 پس از قرار دادن شصت ماهواره استارلینک در مدار بر روی اقیانوس فرود آمد. این پرتاب از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال انجام گرفت و بدین ترتیب بیست و سومین پرتاب این شرکت نیز توسط فالکون ۹ انجام شد. اولین بازگشت بوستر ۹ دقیقه پس از پرتاب بوده که بر روی شناورهای این شرکت در اقیانوس اطلس نشست.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

اسپیس ایکس دو شناور را برای بازیابی راکت به نام Of Course I Still Love You مورد استفاده قرار داده بود. کیت تایس، از مهندسین شرکت اسپیس ایکس در هنگام پرتاب راکت اعلام کرده بود هفتمین پرتاب راکت فالکون 9 در حال انجام است. پیش از این نیز اسپیس ایکس توانسته بود ماهواره Sentinel 6 ناسا را نیز وارد مدار کند. بدین ترتیب صدمین پرواز فالکون 9 نیز انجام گرفته است. این را کت تا به امروز بیشترین آمار پرواز را داشته و بازیابی مرحله اول آن نیز شصت و هفتمین مورد از بازیابی از سال ۲۰۱۵ خواهد بود.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا