تازه های تکنولوژی

اجرای فرامین دستیار صوتی الکسا از روی لاک اسکرین

ترکیب الکسا و کورتانا در بروز رسانی ویندوز 10

مایکروسافت برای ویندوز 10 خود تغییراتی را مدنظر قرار داده که از جمله آن ها امکان برقراری ارتباط با دستیار صوتی الکسا حتی در زمان قفل گوشی و صفحه لاک اسکرین است. این تغییر در راستای آن انجام می گیرد که مایکروسافت به دنبال ایجاد قابلیت های بیش تر برای دستیار دیجیتال شخص ثالث می باشد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، آپدیت 19H2 مایکروسافت برای ماه سپتامبر برنامه ریزی شده که به دستیار صوتی اجازه می دهد که در صورت قفل بودن دستگاه موبایل نیز نسبت به صداها حساس بوده و فرامین را اجرا کند. این تغییر کوچک نشان دهنده تمایل مایکروسافت به ایجاد تغییراتی در بخش دیجیتالی و دستیار صوتی این شرکت می باشد. آپدیت جدید مایکروسافت نسبت به سال های قبل کم حجم تر بوده و تغییرات آن نیز محدودتر است. این بروزرسانی در حال حاضر در اختیار برخی تست کننده‌های سایت Windows Insider قرار داده شده است تا در صورت لزوم تغییراتی جهت بهبود در آن صورت گیرد.

کنفرانس بیلد امسال نیز در شرایطی برگزار شد که مایکروسافت خبر از راه اندازی برنامه جدید دیگری برای کورتانا داده است، این توسعه در راستای بهبود مکالمات بوده و تغییرات در دستیار صوتی الکسا نیز در همین راستا می باشد. ترکیب الکسا و کورتانا برای اپ ویندوز 10 و افزایش نقش آن در نرم افزارهای سازمانی نیز بخشی از سرویس های جدید مایکروسافت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن