نرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

اضافه شدن قابلیت راستی‌آزمایی گوگل در جستجوی تصاویر

پیش از این کلیه کاربران در گوگل می‌توانستند قابلیت راستی‌آزمایی را تنها در جستجوهای عادی و یوتیوب انجام دهند. اکنون این راستی‌آزمایی به جستجوی تصاویر نیز اضافه شده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، کاربران برای تشخیص جعلی بودن تصویر روی آن کلیک می کنند سپس توضیح کوتاهی از منبع عکس نمایش داده می‌شود که نشان می‌دهد این تصویر جعلی است. همچنین قابلیت راستی‌آزمایی، لینکی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا جعلی بودن عکس را نیز ثابت کند. بدین ترتیب کاربران می توانند پیش از به اشتراک گذاشتن عکس از جعلی بودن آن اطلاع پیدا کنند‌‌.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

روش ClaimReview در قابلیت راستی آزمایی گوگل، در یوتیوب نیز وجود دارد. در این روش از منابع مستقل و معتبر مانند PolitiFact استفاده شده است. گوگل اعلام کرده است که برچسب گذاری تصاویر ربطی به رتبه بندی آن ندارد و تنها به کاربران کمک می کند تا قابل اعتمادترین تصویر را جستجو کنند. گوگل مدعی شده است که برای ترغیب سازمان ها برای استفاده از این قابلیت شش و نیم میلیون دلار بودجه از اوایل سال جاری تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است. این قابلیت گوگل می‌تواند در زمان کنونی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا مانده است، نگرانی‌ها در مورد استفاده از تصاویر ساختگی و تاثیر آن در اطلاعات غلط و رای مردم را کاهش دهد.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا