نرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

اضافه شدن قابلیت رمز گذاری پوشه ها در دستگاه های اندرویدی

گوگل ویژگی امنیتی جدیدی را برای گوشی های اندرویدی فعال کرده که از طریق آن کاربر می‌تواند با افزودن پین کد چهار رقمی پوشه های مورد نظر خود را امن سازی کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ویژگی امنیتی Safe Folders برای دستگاه های اندرویدی فعال خواهد شد و با کمک آن ضریب امنیتی اطلاعات کاربران افزایش خواهد یافت. بدین ترتیب پوشه های مورد نظر کاربران در اندروید با کمک یک پین کد ۴ رقمی تنها در اختیار خود کاربر قرار خواهد گرفت. این قابلیت در اپلیکیشن Files by Google قرار داده شده و کلیه افراد می توانند از آن استفاده کنند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

همچنین قابلیت امنیتی جدید گوگل به اپلیکیشن های دیگر اجازه نخواهد داد تا به پوشه هایی که در بخش  Safe Foldersفعال شده‌اند دسترسی پیدا کنند. بدین ترتیب این اطلاعات رمزگذاری شده تنها توسط خود کاربر مورد استفاده قرار خواهد گرفت و دیگر سرویس ها و نرم افزارهای موجود در گوشی اجازه دسترسی به آن را نخواهد داشت.

البته کاربر تنها از طریق آن پین کد ۴ رقمی می تواند به اطلاعات رمزگذاری شده دسترسی پیدا کند و در صورت فراموشی دیگر امکان دسترسی به آن اطلاعات وجود نخواهد داشت. همچنین اگر این اپلیکیشن از گوشی هوشمند پاک شود کلیه اطلاعات رمزگذاری شده نیز حذف خواهند شد.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا