پیشرفت محققان چینی در فرآیند کنترل اشیا با قدرت ذهن

پیش از این تکان دادن اشیا با قدرت ذهن امری محال به نظر می رسید، اما دانشمندان چینی در تحقیقات اخیر خود موفق شدند بخش هایی از این ایده را تحت چیزی به نام فراسطح عملی کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گروهی از پژوهشگران چینی از دانشگاه مهندسی نیروی هوایی به […]

پیش از این تکان دادن اشیا با قدرت ذهن امری محال به نظر می رسید، اما دانشمندان چینی در تحقیقات اخیر خود موفق شدند بخش هایی از این ایده را تحت چیزی به نام فراسطح عملی کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گروهی از پژوهشگران چینی از دانشگاه مهندسی نیروی هوایی به همراه دانشگاه ملی سنگاپور ایده کنترل اشیا با قدرت ذهن را تحقق بخشیدند. این تحقیقات با عنوان مقاله ای به نام فراسطح با قابلیت کنترل از راه دور ذهنی با استفاده از امواج مغزی در مجله eLight چاپ شده است. در این فرایند امواج مغزی به صورت بی سیم با کمک فناوری بلوتوث و یک دستگاه کنترلر برای دستیابی به قابلیت کنترل از راه دور استفاده شد. بدین ترتیب می توان از امواج مغزی فرد برای کنترل و واکنش الکترومغناطیسی استفاده کرد. با کمک آزمایش انجام گرفته نیز استفاده از ذهن انسان برای کنترل الگوی پراکندگی امواج الکترومغناطیسی ثابت شد.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

فرامواد به پژوهشگران کمک می کند تا بتوانند مواد مصنوعی و همچنین فعال سازی مواد کاربردی را انجام دهند. به همین دلیل در حوزه‌های مختلف مورد توجه قرار گرفتند. از طرفی فراسطح نیز همتای دو بعدی فراماده است که به دانشمندان امکان می دهد تا بتوانند امواج الکترومغناطیسی را دستکاری کنند. بدین ترتیب دانشمندان در تحقیقات خود آزادی های بی بدیلی را در اختیار خواهند داشت.

 فراسطح قابل برنامه ریزی می‌تواند با دریافت برنامه چندین کارکرد مختلف داشته باشد. در فراسطوح سوئیچ هایی با کنترل های دستی استفاده می شود و بدین ترتیب امکان استفاده از آن به صورت از راه دور، بیسیم و آنی فراهم خواهد بود. آزمایش های انجام گرفته توسط دانشمندان چینی نیز نشان می دهد با استفاده از امواج مغزی به طور مستقیم می توان خروجی این سطوح را کنترل کرد. همچنین این فناوری با بهینه سازی می تواند نسبت به سایر محصولات موجود در بازار دقت بیشتری داشته باشد. محققان قصد دارند در آینده با ترکیب این فناوری و الگوریتم های هوشمند آن را بهبود بخشند.