الکسا به زودی می تواند صدای کاربران را تشخیص دهد

این روزها برای آمازون و دستیار هوش مصنوعی‌اش، الکسا، روزهای هیجان‌انگیزی است. در کنگره‌ی جهانی موبایل، موتورولا اعلام کرد که موتوماد بلندگوی موتورولا الکسا را به گوشی‌های Moto Z اضافه خواهد کرد. علاوه بر این، گوشی‌های هوشمند آینده‌ی برند موتو الکسا را به صورت پیش فرض بر روی خود خواهند داشت. ما فرض می‌کنیم که […]

sadmayeh-ad  

این روزها برای آمازون و دستیار هوش مصنوعی‌اش، الکسا، روزهای هیجان‌انگیزی است. در کنگره‌ی جهانی موبایل، موتورولا اعلام کرد که موتوماد بلندگوی موتورولا الکسا را به گوشی‌های Moto Z اضافه خواهد کرد. علاوه بر این، گوشی‌های هوشمند آینده‌ی برند موتو الکسا را به صورت پیش فرض بر روی خود خواهند داشت. ما فرض می‌کنیم که دوستداران گوگل باز هم قادر خواهند بود که اپلیکیشن گوگل را از پلی استور نصب کنند.

براساس گزارش تایمز، آمازون سخت مشغول بهبود الکسا است. یکی از راه‌ها برای بهتر کردن الکسا، اضافه کردن قابلیت تشخیص صداهای مختلف است. این خبر از منابع نزدیک به آمازون اعلام شده است. هیچ یک از دستیاران صوتی مجازی فعال نمی توانند صاحب صدا را تشخیص دهند. این امر شامل سیری،  کورتانا (دستیار صوتی گوگل) و دیگران نیز می‌شود.

آمازون در حال کار بر روی فناوری‌ای است که به الکسا امکان می‌دهد تا صداها را به پرینت صدا تبدیل کند و آن‌ها را با نمونه‌های ذخیره شده، تطبیق دهد. بدین وسیله، الکسا قادر خواهد بود تا یک شخص مشخص با استفاده از کارت اعتباری خرید کند (که می‌تواند خریدهایی را که با گزارش تلویزیونی کنسل می‌شوند، حذف کند) یا برق را روشن و خاموش کند. این ویژگی که ویس آی‌دی نامیده می‌شود، از تابستان سال 2015 تحت آزمایش است.

دستیابی به تشخیص صدا می‌تواند محبوبیت محصولات آمازون را افزایش دهد. براساس گفته‌های مورگان استنلی، از زمان عرضه‌ی الکسا در 2014، 11 میلیون گوشی مجهز به الکسا تا پایان سال فروخته شده اند.

تاکنون خبری از زمان عرضه‌ی ویس آی‌دی بر روی الکسا منتشر نشده است.

تبلیغات :

buy Neuralink