تازه های تکنولوژی

گروه علی بابا از اولین چیپ هوش مصنوعی خود رونمایی کرد

اولین چیپ مبتنی بر هوش مصنوعی توسط گروه علی بابا رونمایی شد. این چیپ عملیاتی نظیر مالتی تسکینگ و یادگیری ماشینی را در بهینه ترین حالت انرژی انجام میدهد. و زمان پردازش ان نیز 90 درصد کاهش یافته است.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تک نیوز و به نقل از Tech Crunch ، چیپ Hanguang 800 توسط بخش T-Head شرکت علی بابا ساخته شده که وظیفه توسعه تراشه های ابری و رایانش لبه ای (edge computing) را بر عهده دارد. این چیپ هم اکنون در فروشگاههای اینترنتی این شرکت برای بهبود جستجوها به مشتریان پیشنهاد میشود.

مدیر ارشد فناوری گروه علی بابا (Jeff Zhang) در در  همایش فضای ابری این شرکت به نام Apsara Computing Conference در شهر هانگژو چین در این مورد گفته است : توسعه این چیپ گامی بلند در توسعه فناوری های نسل آینده خواهد بود. این شرکت برای تست این چیپ از ان در پلتفرم های تجاری این شرکت به نام Taobao استفاده کرده است و این چیپ دسته بندی محصول در این پلتفرم را که یک ساهت بطول می انجامید ، در 5 دقیقه انجام داده است. این شرکت علاوه بر آن در پروژه هایی مانند ترجمه اتوماتیک در فروشگاه های اینترنتی، تبلیغات و همچنین بهبود قسمت پشتیبانی نیز استفاده کرده است.

گروه علی بابا همچنین اوایل مرداد ماه امسال ، قوی ترین پردازنده جهان با معماری RISC-V را نیز معرفی کرده بود. علی بابا در تلاش است تا در جهت کاهش وابستگی های خود به شرکت های آمریکایی ، بتواند در بازارهای بین المللی نیز وارد شود.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا