اخبار شرکت‌ها

گزارش مالی شرکت آلفابت برای سه ماهه‌ی سوم سال 2015 منتشر شد

اگر به یاد داشته باشید، چند ماهی می‌شود که شرکت گوگل، دیگر به صورت مستقل فعالیت نخواهد داشت و حالا زیر سایه‌ی شرکتی بزرگ‌تر با نام آلفابت قرار گرفته است. حال گزارش مالی این شرکت منتشر شده که بر خلاف تصور عموم افراد و تحلیل‌گران، درآمدی که این شرکت داشته بسیار بالا بوده است.

طبق آمار، درآمد آلفابت از سه ماهه‌ی سوم سال 2015، چیزی در حدود 18.7 میلیارد دلار بوده که 4.7 میلیارد دلار از آن، سود خالص این شرکت به حساب می‌آید. همچنین به صورت میانگین، میزان پولی که این شرکت از بابت فروش هر محصول، لایسنس و … دریافت می‌کرده، 7.35 دلار بوده است. تحلیل‌گران انتظار داشتند که حداکثر درآمد این شرکت، 18.53 میلیارد دلار و حق دریافتی از بابت فروش نیز 7.21 دلار باشد. اگر بخواهیم درآمد این شرکت را نسبت به همین زمان نسبت به سال گذشته و البته با درآمد شرکت گوگل مقایسه کنیم، باید بگوییم که درآمد این آلفابت، افزایشی 13 درصدی داشته و به 27 درصد رسیده است.

همچنین آمار نشان می‌دهد که این شرکت می‌تواند تا 5.0999 میلیارد دلار دیگر نیز درآمد داشته باشد که این میزان، عددی خیره‌کننده است. نتایج مالی بسیار خوب این شرکت، نشان می‌دهد که مدیران، با تجربه‌ای که از پیش داشته‌اند، شروع بسیار خوب را برای آلفابت رقم زده‌اند. به همین جهت سرمایه‌گاران و تصمیم گیرندگان خارجی، از آلفابت تقاضای انتشار جزئیاتی بیشتر در مورد این گزارش مالی این شرکت را داشته‌اند.

آلفابت با انتشار تصویری از عملکرد و درآمد خود، این میزان بالا را نشان داده است:

2015-10-23-image-7

یکی از تاثیرگذارترین موارد در سود و درآمد بالای شرکت آلفابت، دریافتی بالای گوگل از تبلیغات کلیکی است، تبلیغاتی که این شرکت هیچ‌وقت اطلاعاتی درست از آن را در اختیار کاربران قرار نداده است. این تبلیغات بسته به مشاهده شدن از طریق کامپیوتر و موبایل و همچنین محلی که کاربران سکونت دارد، متفاوت بوده و میزان آن می‌تواند بالا یا پایین باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا