آمازون قصد دارد فروشگاه های فیزیکی بیشتری را تاسیس کند

سال گذشته بود که آمازون اولین فروشگاه فیزیکی خود را افتتاح کرد و در آن فروشگاه کتاب‌های معتبر و محصولات خود شرکت نظیر کتاب‌خوان‌های الکترونیکی و تبلت‌های Kindle را به فروش رساند. حال گویا این فروشگاه فیزیکی برای آمازون کافی نبوده چراکه آن‌ها قصد دارند فروشگاه‌های بیشتری را تاسیس کنند. به گفته‌ی  Sandeep Mathrani، مدیرعامل […]

سال گذشته بود که آمازون اولین فروشگاه فیزیکی خود را افتتاح کرد و در آن فروشگاه کتاب‌های معتبر و محصولات خود شرکت نظیر کتاب‌خوان‌های الکترونیکی و تبلت‌های Kindle را به فروش رساند. حال گویا این فروشگاه فیزیکی برای آمازون کافی نبوده چراکه آن‌ها قصد دارند فروشگاه‌های بیشتری را تاسیس کنند.

به گفته‌ی  Sandeep Mathrani، مدیرعامل اولین فروشگاه فیزیکی آمازون، برنامه‌ی این شرکت به طوری تدوین شده که در مدت زمان کوتاهی 300 تا 400 فروشگاه فیزیکی باز شود و کاربران بتوانند محصولات آمازون از جمله کتاب‌های معتبر را در این فروشگاه خریداری کنند. هنوز مشخص نیست که این مدیرعامل اعداد 300 و 400 را بر چه اساسی بیان کرده اما احتمال می‌رود که وی نیز از برنامه‌های آینده‌ی آمازون باخبر بوده و به همین دلیل این تعداد فروشگاه را اعلام کرده است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

از طرفی دیگر آمازون صحبت‌های مدیرعامل اولین فروشگاه فیزیکی خود را به طور کامل رد کرده است؛ به گفته‌ی این شرکت رسیدن به چنین تعداد فروشگاهی بیش از حد بوده و قطعا آمازون نیاز به 400 فروشگاه فیزیکی ندارد. همچنین نباید این نکته را فراموش کرد که با افزایش کتاب‌های الکترونیکی، دیگر کمتر کسی به سراغ کتاب‌های فیزیکی می‌رود. برای مثال یکی از بزرگ‌ترین کتاب‌خانه‌ها در میشیگان آمریکا که Borders نام دارد به تازگی بسته شده است.

نسل بعدی وان پلاس وان در فصل سوم 2015 عرضه خواهد شد

علاوه‌بر تمامی موارد گفته شده، خرید اینترنتی می‌تواند بسیار راحت‌تر از خرید فیزیکی باشد. در خرید فیزیکی احتمال عدم موجودی کتاب یا به اتمام رسیدن وجود دارد اما در خرید اینترنتی معمولا کاربران می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن سفارش خود را از آمازون دریافت کنند. فعلا باید منتظر ماند و دید آیا به راستی آمازون قصد دارد 300 یا 400 فروشگاه را باز کند و یا اینکه آن‌ها شاید به تعداد بسیار کمتری بسنده کنند و ریسک زیادی را انجام ندهند.