تازه های تکنولوژی

یک استارتاپ انگلیسی دستگاه بازیافت خانگی ساخته است (CES 2021)

یک استارتاپ انگلیسی نوعی دستگاه بازیافت خانگی طراحی کرده که می‌تواند زباله های درون خانه را جمع آوری تمیز و برای بازیافت دسته بندی کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دستگاه بازیافت خانگی شرکت لاسو در نمایشگاه CES 2021 امسال به عنوان یک دستگاه دوستدار محیط زیست عرضه شده است. این شرکت اعلام کرده که نمونه اولیه آن را تا سه ماه آینده وارد بازار خواهد کرد.

این دستگاه مانند دیگر دستگاههای موجود در آشپزخانه می تواند بطور روزمره مورد استفاده قرار بگیرد. درون این دستگاه نوعی حسگر و دوربین قرار داده شده تا در مورد بازیافتی بودن مواد تصمیم گیری شود. پس از آن مواد بازیافتی با کمک بخار شستشو داده می شود تا آلودگی ها و یا بر چسب های باقی مانده از روی این مواد پاک شود. پس از آن به صورت فشرده در محفظه پایینی دستگاه قرار داده میشود.

در صورت پر شدن این محفظه از طریق برنامه موبایل به کاربر اطلاع رسانی میشود تا دوباره از مواد جمع آوری شده استفاده کند. آلدوکی هیس، مدیرعامل لاسو میگوید: بازیافت برخی مواد مانند شستن لباس‌ها و ظروف است. همانطور که لباسها پس از شستشو مجدد استفاده می شوند وسایل بازیافتی نیز پس از شستشو می توانند بارها و بارها مورد استفاده قرار بگیرد. هیکس اعلام کرده نمونه اولیه این دستگاه تا سه ماه آینده آماده می شود اما هنوز قیمت نهایی آن مشخص نشده است.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا