ویژگی مخفی اندروید 7.0 نوقا، امکان شخصی‌سازی نوار ناوبری را فراهم می‌کند

گوگل هر از مدتی تغییرات جزئی را در نوار اعلان‌های اندروید به وجود می‌آورد و حالا به نظر می‌رسد می‌خواهد کنترل آن را به صورت کامل در اختیار کاربر قرار دهد. منوی مخفی قرار گرفته در جدیدترین نسخه از اندروید نشان می‌دهد که این نسخه امکان شخصی سازی نوار ناوبری را به شکل بسیار کاملی […]

گوگل هر از مدتی تغییرات جزئی را در نوار اعلان‌های اندروید به وجود می‌آورد و حالا به نظر می‌رسد می‌خواهد کنترل آن را به صورت کامل در اختیار کاربر قرار دهد. منوی مخفی قرار گرفته در جدیدترین نسخه از اندروید نشان می‌دهد که این نسخه امکان شخصی سازی نوار ناوبری را به شکل بسیار کاملی فراهم می‌کند.

این ویژگی که توسط وب‌سایت Android Police دیده شده به کاربر اجازه‌ی حذف سه دکمه‌ی معروف اندروید، دکمه‌ی بازگشت، خانه و برنامه‌های باز شده‌ی اخیر را می‌دهد و کاربر به جای این سه دکمه، می‌تواند ویژگی‌های مختلفی را برای کیبورد گوشی در نظر بگیرد. البته این ویژگی هنوز در نسخه‌ی فعلی اندروید مشاهده نشده اما کاربر می‌تواند دکمه‌های محبوب اندروید را تغییر سایز داده و به مکان‌های مختلف نظیر نوار اعلان‌ها جابه‌جا کند.

رونمایی از اندروید M در کنفرانس گوگل

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

گویا این ویژگی از دی ماه سال گذشته در اندروید نوقا وجود داشته  اما از آن‌جایی که برای انتشار عمومی آماده نبوده، گوگل آن را پنهان کرده است. احتمالا با به‌روزرسانی بعدی گوگل برای این نسخه از سیستم‌عامل اندروید، این قابلیت نیز به آن اضافه شود. از سوی دیگر، ممکن است این ویژگی برای نسخه‌ی بعدی اندروید در نظر گرفته شده باشد که برای آن فعلا باید منتظر ماند.