به‌روز‌ رسانی جدید اندروید ویئر در آستانه‌ی عرضه‌ی ساعت هوشمند اپل

گوگل تصمیم گرفته تا در آستانه‌ی عرضه‌ی اپل واچ به بازار، به‌روز رسانی جدیدی را برای سیستم عامل مخصوص ساعت‌های هوشمند ” اندروید ور ” منتشر کند. با این به‌روز رسانی قابلیت‌های جدیدی نظیر روشن بودن همیشگی صفحه نمایش برای برنامه‌ها، امکان ارتباط از طریق وای-فای و حرکت‌های جدید به این سیستم عامل اضافه شده است.

گوگل تصمیم گرفته تا در آستانه‌ی عرضه‌ی اپل واچ به بازار، به‌روز رسانی جدیدی را برای سیستم عامل مخصوص ساعت‌های هوشمند ” اندروید ویئر” منتشر کند. با این به‌روز رسانی قابلیت‌های جدیدی نظیر روشن بودن همیشگی صفحه نمایش برای برنامه‌ها، امکان ارتباط از طریق وای-فای و حرکت‌های جدید به این سیستم عامل اضافه شده است.

اولین و مهم‌ترین وظیفه‌ی هر ساعتی نشان دادن زمان است. بیشتر ساعت‌های هوشمندی که از سیستم عامل اندروید ویئر پشتیبانی می‌کنند با روشن نگه داشتن صفحه نمایش اطلاعات مفیدی نظیر ساعت و آب و هوا را به شما نشان می‌دهند. حالا با این به‌روز رسانی شما می‌توانید برنامه‌های دلخواه خود را نیز همیشه در دسترس داشته باشید و تا زمانی که ساعت را خاموش نکرده‌اید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این قابلیت قبلا وجود نداشت و شما به محض این که با ساعت کار نمی‌کردید؛ نمی‌توانستید از برنامه استفاده کنید.

برای این که این قابلیت صدمه‌ی زیادی را به مصرف باتری نزند، تا زمانی که دست شما بر روی ساعت باشد تمامی رنگ‌ها به نمایش در می‌آید؛ اما هنگامی که دست خود را از روی ساعت بردارید این صفحه نمایش ساعت سیاه و سفید شده تا مصرف باتری بیش از حد نشود.

با اضافه شدن قابلیت وای-فای نیز؛ شما برای استفاده از برخی ویژگی‌های ساعت نظیر دریافت پیغام و استفاده از بعضی برنامه‌ها، حتما به یک گوشی هوشمند در کنار خود نیاز نخواهید داشت و طبیعتا وای-فای فاصله‌ی بیشتری هم نسبت به بلوتوث پشتیبانی می‌کند.

اضافه شدن پک‌های جدید emoji و طراحی شکلک مورد نظر، دسترسی راحت‌تر به برنامه‌ها و مخاطبان از دیگر ویژگی‌های جدید این به‌روز رسانی گوگل می‌باشد.

این آپدیت در حالی منتشر می‌شود که تنها چند روز تا عرضه‌ی رسمی ساعت هوشمند اپل بیشتر نمانده. ساعت هوشمند ال جی Urbane اولین ساعتی خواهد بود که این به‌روز رسانی را دریافت می‌کند.