اپل برای حسگر اثرانگشت اولتراسونیک یک پتنت ثبت کرد

شایعات جالبی در رابطه با آیفون 8 شنیده می‎شود که در آن بعضی از افراد ادعا می‎کنند اپل در واقع ممکن است حسگر تاچ‎ آی‎دی را حذف و آن را با یک اسکنر لیزری سه‎بعدی برای شناخت چهره، جایگزین کند. بایستی برای تایید صحت این ادعا صبر کرد ولی در حال حاضر به نظر می‎رسد […]

شایعات جالبی در رابطه با آیفون 8 شنیده می‎شود که در آن بعضی از افراد ادعا می‎کنند اپل در واقع ممکن است حسگر تاچ‎ آی‎دی را حذف و آن را با یک اسکنر لیزری سه‎بعدی برای شناخت چهره، جایگزین کند. بایستی برای تایید صحت این ادعا صبر کرد ولی در حال حاضر به نظر می‎رسد که اپل هم‎چنان در حال بررسی فناوری اسکن اثرانگشت است.

براساس گزارش وب‎سایت 9to5Ma، آن‎ها متوجه شده‎اند که اپل اخیرا مجوز پتنتی را به دست آورده که به نظر می‎رسد برای یک حسگر اثرانگشت اولتراسونیک است. این اولین باری نیست که وجود چنین حسگری در آیفون 8 شایعه شده ولی تبدیل شدن یا نشدن آن به یک محصول نهایی در این گوشی، مشخص نیست.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

این پتنت در رابطه با بهتر بودن این حسگر به نسبت اسکنرهای چاپی معمولی صحبت می‎کند چون “آلودگی‎هایی مانند چربی، لوسیون، گرد و عبار، عرق و ذرات غذایی بر روی انگشت می‎توانند تصاویر اثرانگشت ثبت شده را مخدوش کنند که مانع این می‎شود دستگاه بررسی کننده‎ی بتواند تصویر ثبت شده از اثرانگشت را با تصویری که می‎شناسد، مطابقت دهد.”

تاکنون شایعاتی که اعلام می‎کنند اپل دکمه‎ی هوم آیفون 8 را حذف می‎کنند، پابرجا مانده‎اند. دقیقا معنای این اقدام برای امنیت بیومتریک آیفون چیست هنوز مشخص نبوده، خواه می‎خواهد سیستم شناخت چهره، اسکنر اثرانگشت اولتراسونیک یا انتقال حسگر قبلی به پنل پشتی باشد.