گجت‎ها

انتشار پتنت هدفون اپل با قابلیت پشتیبانی از ژست لمسی

پتنت جدید منتشر شده مربوط به هدفون دور گوشی اپل نشان می‌دهد که این دستگاه می تواند از ژست حرکتی لمسی پشتیبانی کند. احتمالاً این هدفون از سیستم تشخیص چرخش درون خود بهره برده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، عرضه هدفون دور گوشی توسط اپل مدت‌ها پیش در گزارش‌ها آمده بود. این هدفون که برخی نام ایرپاد استودیو را روی آن گذاشته اند احتمالاً قابلیت های جذابی خواهد داشت. پتنت جدید اپل از یک هدفون دور گوشی نشان می دهد این هدفون از قابلیت هایی مانند کنترل از طریق ژست لمسی و همچنین قابلیت تشخیص چرخش سر برخوردار است.وجود یک قابلیت در پتنت ممکن است در محصول نهایی وجود نداشته باشد اما نشان می دهد که اپل به این قابلیت ها فکر کرده است.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

در توضیحات این پتنت آمده است که کاربر می‌تواند با کشیدن انگشت خود روی سری هدفون یا به اصطلاح سوایپ کردن شدت صدا را کم یا زیاد کند. هچنین اگر کشیدن انگشت به صورت افقی انجام گیرد پخش‌موسیقی بعدی آغاز خواهد شد. اما مشکل آنجاست که قرارگیری هدفون با مدل های مختلف انجام این کار را با مشکل مواجه خواهد کرد. همچنین در این پتنت توضیحات دیگری مربوط به یک قابلیت دیگر آمده است که در آن چرخش هدفون تشخیص داده شده و به این شکل فرمان ورودی کاربر پردازش خواهد شد. همزمان با چرخش هدفون بر روی سر کاربر ژست لمسی وارد شده توسط وی مشخص خواهد شد و پاسخ درستی نیز به آن داده میشود.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا