Apple

اپل در حال تست سیستم خنک کننده محفظه بخار برای گوشی های آیفون است

یک تحلیلگر معروف اپل عنوان کرده این شرکت قصد دارد برای گوشی های آیفون نسل جدید از سیستم خنک کننده پیشرفته ای استفاده کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، احتمالاً اپل در گوشی های جدید آیفون از سیستم های پیشرفته خنک کننده استفاده خواهد کرد. مینگ-چی-کو عنوان کرده احتمالاً آیفون‌های ۱۳ اپل با این فناوری جدید عرضه خواهند شد. معمولا گرم شدن بیش از حد گوشی به دلیل بار زیاد چیپست اتفاق می‌افتد.

در سیستم جدید اپل محفظه بخار از بخار آب یا مایع دیگر در اثر گرما پر میشود. از طرفی این حرارت از طریق شاسی گوشی خارج شده و این سیستم باعث خنک شدن دستگاه خواهد شد. در این چرخه سیستم خنک کننده، بخار تولید شده را مجدداً به حالت مایع در می آورد.

دلیل استفاده نکردن از این سیستم خنک کننده در آیفون هاب فعلی، عدم موفقیت آن و تطابق با استانداردهای اپل بوده است. اما احتمالاً در آینده گوشی های پرچمدار این شرکت به سیستم خنک کننده محفظه بخار مجهز خواهد شد. کو معتقد است این فن آوری برای تمام گوشی های 5G ضروری است. زیرا فناوری 5G باعث گرم شدن گوشی های نسل جدید خواهد شد. پیش از این گوشی های سامسونگ، ریزر و ال‌جی نیز از این سیستم برای خنک شدن استفاده کرده بودند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا