اپل ساخت چیپ‎های A11 را سفارش داد

شرکت TSMC تولید چیپست‎های مبتنی بر فناوری 10 نانومتری مخصوص نسل بعدی آیفون را شروع کرده است. منابع خبری اعلام کرده‎اند که این معامله یکی از موارد متعددی بوده که این شرکت تایوانی قرارداد بسته است، به نحوی که آن‎ها وظیفه‎ی تولید سیستم روی چیپ 10 نانومتری شرکت مدیاتک و چیپست HiSilicon هوآوی را نیز […]

شرکت TSMC تولید چیپست‎های مبتنی بر فناوری 10 نانومتری مخصوص نسل بعدی آیفون را شروع کرده است. منابع خبری اعلام کرده‎اند که این معامله یکی از موارد متعددی بوده که این شرکت تایوانی قرارداد بسته است، به نحوی که آن‎ها وظیفه‎ی تولید سیستم روی چیپ 10 نانومتری شرکت مدیاتک و چیپست HiSilicon هوآوی را نیز برعهده دارند.

چیپست A11 اولین محصول فناوری 10 نانومتری FinFET اپل محسوب می‎شود و شاهد استفاده از آن در آیفون 8 خواهیم بود. تولید این چیپ تحت تاثیر مشکل سرهم‎بندی قطعات قرار داشته است ولی به دنبال رفع این موضوع، شرکت TSMC با دریافت چراغ سبز تولید این سیستم روی چیپ جدید مواجه شده است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

مدیاتک، شرکت دیگری است که مشتری TSMC محسوب می‎شود و در ابتدا قصد سفارش تولید دو چیپست 10 نانومتری را داشته است یعنی Helio X30 و Helio X35. درخواست برای تولید چیپست دوم پس از نبود تقاضا از سوی مشتریان مهم، ادامه نیافته است. سومین شرکتی که قصد دارد چیپ‎های تولیدی با آخرین ویفرها را داشته باشد HiSilicon بوده که به احتمال زیاد این تصمیم برای سیستم روی چیپ‎های گوشی‎های جدید سری میت هوآوی است.