اپل قصد دارد آیفون های مخصوص هکرهای کلاه سفید و یا محققان امنیتی عرضه کند

اپل تصمیم گرفته تا گوشی های آیفون SRD را برای انجام تحقیقات به محققان امنیتی و یا هکرهای کلاه سفید تحویل دهد. مشخصه اصلی این گوشی ها دسترسی بی سابقه ای است که در مقایسه با آیفون های کنونی بسیار بیشتر است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پیش از این اپل از […]

اپل تصمیم گرفته تا گوشی های آیفون SRD را برای انجام تحقیقات به محققان امنیتی و یا هکرهای کلاه سفید تحویل دهد. مشخصه اصلی این گوشی ها دسترسی بی سابقه ای است که در مقایسه با آیفون های کنونی بسیار بیشتر است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پیش از این اپل از برنامه جدید خود برای انجام تحقیقات امنیتی صحبت کرده بود. این شرکت اعلام کرده بود قصد دارد با هدف افزایش امنیت گوشی های آیفون پیکربندی های ویژه ای را برای محققان در نظر بگیرد و اجرای کدهای منحصر به فرد و اجرای سیاست های جلوگیری از گسترش نفوذ برای پشتیبانی تحقیقات امنیتی را با کمک محققان این بخش آغاز کند.

طبق اخبار منتشر شده اپل از تاریخ سوم آذر ۱۳۹9  اولین مرحله تحقیقات خود مربوط به آیفون ها را آغاز خواهد کرد. به این ترتیب کلیه محققان واجد شرایط می‌توانند درخواست همکاری داده و سپس بلافاصله دستگاه برای آنها ارسال خواهد شد. محققان امنیتی میتوانند با درخواست از اپل آیفون ویژه را از این شرکت دریافت کنند و تا مدت یک سال و یا حتی بیشتر روی آن بررسی های امنیتی انجام دهند. هدف از این کار نیز افزایش امنیت گوشی های اپل و یا دستگاه‌های مجهز به سیستم ها عامل iOS است. زیرا این محققان کمک بسیاری در جهت افزایش امنیت دستگاه ها به اپل خواهند کرد.

این محققان نیز باید در صورت تشخیص یک آسیب پذیری در گوشی های آیفون مخصوص، آن را به اپل گزارش داده و در صورت اختصاص آسیب پذیری به شرکت های ثالث باید شرکت های مورد نظر نیز در جریان باشند تا آسیب پذیری هر چه سریعتر برطرف شود. گوشی های SRD گوشی هایی با دسترسی بسیار زیاد هستند که تنها برای تشخیص آسیب پذیری های مهم امنیتی ساخته شده اند.

پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

تبلیغ در گوگل

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال