اپل: گوشی اندرویدی خود را تحویل داده و آیفون بگیرید

دنیای فناوری دنیای عجیبی است چرا که هر کمپانی مطرح در این حوزه می‌کوشد تا با سیاست‌های مختلف بر دیگران پیشی بگیرد و سکوی نخست این حیطه را از آن خود کند. ظاهرا در پی این جریانات، کمپانی بزرگ و سرشناس اپل هم سیاست جدیدی را در پیش گرفته است. برطبق گزارش سایت 9to5Mac ، اپل […]

دنیای فناوری دنیای عجیبی است چرا که هر کمپانی مطرح در این حوزه می‌کوشد تا با سیاست‌های مختلف بر دیگران پیشی بگیرد و سکوی نخست این حیطه را از آن خود کند. ظاهرا در پی این جریانات، کمپانی بزرگ و سرشناس اپل هم سیاست جدیدی را در پیش گرفته است.

برطبق گزارش سایت 9to5Mac ، اپل سیاست جدیدی برای فروش محصولات خود ابداع کرده و کاربران اندروید را به واگذاری گجت خود و دریافت آیفون ترغیب می‌کند. بر طبق این گزارش، تمامی کاربران اندروید می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های اپل، گجت اندرویدی خود را واگذار کرده و آیفون تحویل بگیرند.

این برای اولین بار است که کمپانی اپل دست به چنین اقدامی زده است. کاربران با تحویل گوشی اندرویدی خود یک گیفت کارت تعویض گوشی دریافت می‌کنند که بر اساس وضعیت گوشی اندرویدی قیمتی برای آن درنظر گرفته می شود. بدین صورت که هرچه شرایط ظاهری گوشی مانند شکستگی و خش بیشتر باشد از قیمت آن کاسته خواهد شد. در این پروسه تمام ویژگی‌ها و عملکرد گوشی مورد بررسی قرار خواهند گرفت و اگر عملکرد مورد تایید کارشناسان قرار نگیرد به کاربران پیشنهاد می‌شود که گوشی اندرویدی خود را در فروشگاه‌های آنلاین مانند آمازون ، ebay ، Craigslist و Swappa برای فروش قرار دهند.

پیش از این برنامه ، فقط تعویض برای سخت افزارهای کمپانی‌های ال‌جی، سامسونگ و موتورلا با اپل در دسترس بود، اما با این پروژه جدید تمامی گوشی‌های اندرویدی مورد هدف اپل قرار گرفته‌اند و این برنامه برای آنها نیز اجرا خواهد شد.

9to5Mac همچنین خاطرنشان کرده است که کارمندان اپل استورها پس تحویل آیفون به مشتریان، خدماتی همچون انجام تنظیمات آیفون، انتقال لیست مخاطبان، بک‌آپ گیری و انتقال فایل های شخصی از اندروید به آی‌او‌اس را انجام خواهند داد. همچنین کمپانی اپل پیش از این یک راهنما برای دارندگان اندروید که قصد مهاجرت به آی‌او‌اس را دارند، نیز منتشر کرده بود که در آن تمامی این کارها به صورت مرحله به مرحله توضیح داده شده بود.