احتمالا اپل در آینده گوشی های آیفون با بدنه سرامیکی تولید خواهد کرد

پتنت اخیر ثبت شده توسط اپل نشان می دهد احتمالاً اپل در آینده قصد دارد مدل های سرامیکی آیفون را تولید کند. در این پتنت به استفاده از سرامیک زیرکونیا در اپل واچ و آیفون اشاره شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، و به نقل از فوربز، اپل در پتنت اخیر […]

پتنت اخیر ثبت شده توسط اپل نشان می دهد احتمالاً اپل در آینده قصد دارد مدل های سرامیکی آیفون را تولید کند. در این پتنت به استفاده از سرامیک زیرکونیا در اپل واچ و آیفون اشاره شده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، و به نقل از فوربز، اپل در پتنت اخیر ثبت شده به دنبال استفاده از ماده سرامیکی از جنس زیرکونیا در مدل های نسل بعدی اپل واچ خواهد بود. احتمال دارد این ماده در بدنه آیفون نیز مورد استفاده قرار بگیرد. پتنت اخیر با نام دستگاه های الکترونیکی مجهز به بافت زمینه ای از جنس زیرکونیا باعث می‌شود تا دستگاه‌ها ظاهری مات داشته باشند. در توضیحات این پتنت آمده است ماده زیرکونیا باعث ایجاد ظاهری مات به سطح بیرونی دستگاه الکترونیکی خواهد شد.

پتنت جدید اپل یک دستگاه تاشدنی با پشتیبانی از قلم لمسی را نشان میدهد

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

 همچنین امکان اصلاح بافت زمینه ای محفظه دستگاه وجود دارد تا بتوان خواص جدیدی در آن ایجاد کرد و همچنین در دستگاه های پوشیدنی برای استفاده مناسب باشد. به گفته اپل بخش بیرونی محصول نیز امکان تغییر خواهد داشت تا بتواند حس خاصی را به دستگاه الکترونیکی بدهد. در بخش دیگری از این پتنت از استحکام زیرکونیا برای افزایش مقاومت دستگاه‌های الکترونیکی گفته شده است. اپل در توضیحات این  پتنت جزئیات بیشتری را عنوان نکرده است. تنها گفته است که در بدنه محصولات از نوع خاصی سرامیک زیرکونیا استفاده خواهد کرد. البته احتمال دارد از این ماده تنها به عنوان سطح جانبی مانند قاب دور صفحه نمایش استفاده شود و یا به عنوان پوشش پشتی دستگاه بهره گرفته شود.