پتنت جدید اپل تغییر رنگ بند اپل واچ بر اساس رنگ لباس را امکانپذیر می کند

اپل قصد دارد قابلیت جدیدی را برای بند ساعت های هوشمند خود توسعه دهد که می تواند با توجه به رنگ لباس کاربر تغییر رنگ بدهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارش هایی در این رابطه منتشر شده که نشان می دهد اپل پتنت جدیدی را به ثبت رسانده است که در […]

اپل قصد دارد قابلیت جدیدی را برای بند ساعت های هوشمند خود توسعه دهد که می تواند با توجه به رنگ لباس کاربر تغییر رنگ بدهد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارش هایی در این رابطه منتشر شده که نشان می دهد اپل پتنت جدیدی را به ثبت رسانده است که در آن به ویژگی تغییر رنگ اپل پرداخته شده است.

در این پتنت در مورد تغییر رنگ بند اپل واچ آمده است: ممکن است کاربران بخواهند بند ساعت خود را برای تنوع تغییر داده و به نوعی شخصی سازی کنند. به عنوان مثال کار بر در نظر دارد تا بند ساعت خود را بر اساس برخی ترجیهات مانند لباس یکی کند.

اپل در این پتنت توضیح می دهد که برای تغییر رنگ بند ساعت از ویژگی الکتروکرومیک استفاده کرده است. طبق این توضیحات در این ویژگی از طریق ولتاژ اعمال شده امکان تغییر رنگ و یا نمایش رنگ های مختلف روی بند وجود دارد.

اپل در ادامه توضیحات این پتنت گفته است: در این ویژگی بدون برداشتن و تعویض بند می توان رنگ آن را تغییر داد. بنابراین رنگ های مختلفی را می توان بدون برداشتن بند و یا استفاده از بند ساعت های مختلف با رنگ یا ترکیب رنگ هانمایش داد.

در این توضیحات در مورد نمایش اعلان ها از طریق تغییر رنگ آمده است: امکان کنترل عناصر تغییر رنگ بند ساعت بطور مرتب وجود دارد. به گونه ای که سیستم می تواند نمادها، اشکال، و یا متون خاصی را از طریق روشن کردن عناصر خاص نمایش داد. این توضیحات نشان می دهد امکان نمایش متون روی بند ساعت جدید وجود دارد.