اسپیکر سیری وارد مرحله تولید شده است

شایعات بی‎شماری در طول ماه‎های گذشته در این خصوص شنیده می‎شود که اپل در حال کار بر روی محصول جدیدی است که رقیب اکو آمازون به شمار خواهد رفت. این شرکت ظاهرا در حال ساخت یک اسپیکر هوشمند است که در قلب آن دستیار صوتی اپل سیری قرار داده می‎شود. بدون شک اپل براساس طبیعت […]

شایعات بی‎شماری در طول ماه‎های گذشته در این خصوص شنیده می‎شود که اپل در حال کار بر روی محصول جدیدی است که رقیب اکو آمازون به شمار خواهد رفت. این شرکت ظاهرا در حال ساخت یک اسپیکر هوشمند است که در قلب آن دستیار صوتی اپل سیری قرار داده می‎شود. بدون شک اپل براساس طبیعت این شرکت در این خصوص هنوز چیزی نگفته اما گزارش جدیدی به گوش می‎رسد مبنی بر این‎که احتمالا اسپیکر مذکور وارد مرحله‎ی تولید شده است.

نشریه‎ی Economic Daily News گزارش می‎دهد که شرکت تایوانی Inventec یکی از تامین‎کنندگان قدیمی قطعات اپل، سفارش تولید اولین اسپیکر هوشمند این شرکت را دریافت کرده است. این گزارش اشاره می‎کند که Inventec در حال حاضر ممکن است شروع این اسپیکر را شروع کرده باشد.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

چیزی که این گزارش مشخص نمی‎کند این است که آیا Inventec تنها قطعات اسپیکر سیری را آماده می‎کند یا کار سرهم‎بندی قطعات آن را نیز برعهده خواهد داشت.

Inventec در حال حاضر وظیفه‎ی تولید ایرپادهای اپل را برعهده دارد. این شرکت تامین‎کننده‎ی قطعات اپل از زمان تولید آی‎پاد بوده است. این گزارش ظاهرا اشاره می‎کند که Inventec در واقع اسپیکر سیری را خواهد ساخت که با توجه به این‎که تامین‎کننده‎ی اصلی قطعات اپل فاکس‎کان کار ساخت اکو آمازون را برعهده دارد، منطقی است.

شایعه شده است که اسپیکر سیری یک دستگاه صوتی ممتاز با یک پردازنده‎ی سفارشی ARM، یک ووفر و هفت توییتر (tweeter) خواهد بود. حتی ممکن است چیپ بلوتوث W1 اپل را نیز داشته باشد.

خبری در خصوص قیمت این دستگاه منتشر نشده است. برخی از افراد انتظار دارند اهالی کوپرتینو این اسپیکر را ماه آینده در کنفرانس توسعه‎دهندگان جهانی 2017 معرفی کنند.