حذف محدودیت‌های اپلیکیشن نویسی از سوی دولت

محمود واعظی، وزیر ارتباطات از حذف تمام محدودیت‌های پیش‌پای اپلیکیشن نویسان از سوی دولت خبر داد و دلیل آن را توسعه نهضت اپلیکیشن نویسی در ایران دانست. وزیر ارتباطات با اشاره به توسعه 100 هزار اپلیکیشن ظرف 2.5 سال گذشته، گفت: در حال حاضر برای نوشتن اپلیکیشن هیچ نیازی به مجوز و پرداخت حق السهم […]

محمود واعظی، وزیر ارتباطات از حذف تمام محدودیت‌های پیش‌پای اپلیکیشن نویسان از سوی دولت خبر داد و دلیل آن را توسعه نهضت اپلیکیشن نویسی در ایران دانست.

وزیر ارتباطات با اشاره به توسعه 100 هزار اپلیکیشن ظرف 2.5 سال گذشته، گفت: در حال حاضر برای نوشتن اپلیکیشن هیچ نیازی به مجوز و پرداخت حق السهم دولت نیست. نکته مهم تر اینکه برخی از این اپلیکیشن ها در گذشته نمونه خارجی شان با قیمت 200 هزار دلار هم بوده است.

تبلیغات

وی همچنین درباره واگذاری بخشی از سهام اپراتور فیبرنوری کشور نیز گفت: قطعا توسعه فیبر نوری به همه مراکز و بردن فیبر به منازل از سوی دیگر نیازمند سرمایه گذاری عظیمی هست. چون الان این شرکت و سهامدارانش توانایی مالی این سرمایه گذاری را ندارند در مجمع عمومی این شرکت تصمیم بر این شد تا از سرمایه گذاری و مشارکت خارجی بهره مند شوند. با این تصمیم هم تامین سرمایه صورت می‌گیرد، هم از اعتبارش در بانک‌های بین‌المللی استفاده می‌کند و از طرفی تجربیات خود در کشورهای دیگر را به کشور می‌آورد.

واعظی ادامه داد: امیدواریم طی چند ماه آینده نتیجه مذاکرات با خارجی‌ها را اعلام کنیم. در این زمینه چند شرکت اعلام آمادگی کرده‌اند اما یکی از آن‌ها بسیار پافشاری می‌کند.

وزیر ارتباطات در خصوص شبکه‌های اجتماعی داخلی نیز تصریح کرد: درصدد مذاکره با بانک مرکزی برای فراهم کردن شیوه پرداخت در شبکه‌های اجتماعی داخلی و تبلیغات برای نمونه‌های چندین میلیون کاربری هستیم.

پیشنهاد ویژه : خرید هدایای تبلیغاتی جدید

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست ارزهای دیجیتال

پیشنهاد ویژه

سرور HP