پرواز آرتمیس ۱ به دلیل وقوع طوفان لغو شد

این بار وقوع طوفان باعث شد تا ناسا نتواند پرتاب آرتمیس را در زمان تعیین شده انجام دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا تصمیم داشت تا در تاریخ ۲۷ سپتامبر پرتاب آرتمیس ۱ را از مرکز فضایی کندی انجام دهد. تا تاریخ ۲۳ سپتامبر نیز تاریخ تعیین شده  برای پرتاب باقی […]

این بار وقوع طوفان باعث شد تا ناسا نتواند پرتاب آرتمیس را در زمان تعیین شده انجام دهد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا تصمیم داشت تا در تاریخ ۲۷ سپتامبر پرتاب آرتمیس ۱ را از مرکز فضایی کندی انجام دهد. تا تاریخ ۲۳ سپتامبر نیز تاریخ تعیین شده  برای پرتاب باقی بود. اما مقامات ناسا وقوع طوفانی در دریای کارائیب را پیش بینی کردند. این طوفان در روز جمعه شدت بیشتری پیدا کرد و احتمال افزایش قدرت آن نیز می رود. مرکز ملی طوفان آمریکا اعلام کرد مقصد این طوفان به سمت شمال است و در نهایت در زمان تبدیل شدن به یک طوفان واقعی به فلوریدا می‌رسد.

ناسا که تاکنون بارها این پرتاب را لغو کرده است قصد ندارد دوباره آن را به تاخیر بیندازد. این پروژه چند میلیارد دلاری شامل سیستم پرتاب فضایی و یک کپسول به نام اوریون است. این آژانس قصد ندارد در زمان وقوع طوفان این فضاپیما روی سکوی پرتاب در فلوریدا قرار داشته باشد.

مقامات ناسا در بیانیه خود اعلام کردند گروه فنی این ماموریت تصمیم دارد پرتاب روز سه شنبه را لغو کند تا بتواند سیستم ها و کپسول را را برای بازگرداندن به ساختمان مونتاژ آماده کند. در صورتیکه آرتمیس ۱ همچنان روی سکو بماند ممکن است بتواند به تاریخ تعیین شده بعدی برای پرتاب برسد. اما در صورت بازگشت به ساختمان مونتاژ قطعا تاریخ بعدی پرواز نیز از دست خواهد رفت. در هر صورت تصمیم گیری نهایی توسط مهندسان به تعویق افتاده است تا بتوان داده های بیشتری را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کرد.