درب ضد سرقت استاندارد چه ویژگی‌هایی دارد؟

درب ضد سرقت استاندارد دربی است که حداقل ویژگی‌های لازم به لحاظ امنیت را داشته باشد. مهم‌ترین عاملی که در امنیت درب موثر است، لایه آهنی داخل آن است. این لایه مانع از نفوذ به داخل خانه از طریق شکستن درب ورودی حتی در صورت خالی ماندن خانه برای مدت طولانی می‌شود. لایه آهنی درب‌های […]

درب ضد سرقت استاندارد دربی است که حداقل ویژگی‌های لازم به لحاظ امنیت را داشته باشد.

مهم‌ترین عاملی که در امنیت درب موثر است، لایه آهنی داخل آن است. این لایه مانع از نفوذ به داخل خانه از طریق شکستن درب ورودی حتی در صورت خالی ماندن خانه برای مدت طولانی می‌شود. لایه آهنی درب‌های ضد سرقت ایرانی ضخامتی بین ۰.۶ تا ۲ میلی‌متر دارد که البته ضخامت استاندارد بالای ۱ میلی‌متر است. حداقل وزن یک درب استاندارد باید حدود 50 تا 60 کیلوگرم باشد.

دومین عامل مهم در تامین امنیت درب ضد سرقت، قفل است. اگر چه سایر یراق‌آلات در بالا رفتن امنیت درب بی‌تاثیر هستند، اما کیفیت قفل اثر مستقیمی بر روی امنیت دارد. بهترین قفل‌های موجود در بازار قفل‌های دیجیتالی هستند. اما کمتر اتفاق می‌افتد که بر روی درب‌های ایرانی این قفل را نصب کنند. قفل مولتی سیستم که زبانه‌هایش از سه تا چهار جهت وارد چهارچوب می‌شود هم گزینه بسیار مناسبی برای ممانعت از ورود سارقین است. اما متاسفانه این قفل غالبا بر روی درب‌های ضد سرقت ترک نصب می‌شود.

درخصوص قفل‌های متداول کلیدی که بر روی درب‌های ضد سرقت نصب می‌شوند، برندهای ترک دارای بالاترین کیفیت هستند. اما قفل‌های ضد سرقت ایرانی نیز کیفیت قابل قبولی دارند و دارای حداقل استاندارد لازم هستند. البته که قفل‌های درب ضد سرقت ایرانی معمولاً با ضمانت به فروش می‌رسند.

نکته مهم این است که یک در ضد سرقت استاندارد؛ حداقل دارای یک قفل در پایین و یک قفل در بالا (قفل شب بند) است. وجود دو قفل بر روی درب، نفوذ افراد غریبه را به مراتب کاهش خواهد داد.

درخصوص سایر یراق‌آلات درب، استاندارد خاصی به لحاظ فنی مدنظر نیست. انتخاب انواع یراق به کیفیت و زیبایی مدنظر شما بستگی دارد. البته اگر افراد ناتوان یا بیمار و یا افراد معمولی در خانه سکونت دارند، نصب یک قفل پستچی بر روی درب هم گزینه خوبی است.

چهارچوب درب ضد سرقت هم از نکات مهم در افزایش امنیت درب ضد سرقت و کیفیت آن است. اولاً یک چهارچوب عالی چهارچوبی است که ضد دیلم باشد. دوما ضخامت چهارچوب باید به نحوی باشد که تحمل وزن بالای درب ضد سرقت را داشته باشد. بنابراین، یک چهارچوب معمولی به هیچ وجه پاسخگوی مناسبی برای نگه داشتن یک درب ضد سرقت نیست. در صورت استفاده از چهارچوب بی‌کیفیت، به مرور ممکن است درب از رگلاژ خارج شود و ایجاد مشکل نماید.

لولاهای درب ضد سرقت استاندارد باید حداقل 3 تا باشد. به همان دلیلی که در مورد چهارچوب گفته شد (وزن درب)، لازم است درب با سه لولا به چهارچوب متصل شود.

درخصوص روکش درب ضد سرقت هم استاندارد خاصی به لحاظ امنیت نیست. اما زیبایی روکش با قیمت آن نسبت مستقیم دارد. هر چه روکش باکیفیت‌تر انتخاب شود، زیباتر است و البته احتمال آسیب دیدن آن به مرور زمان هم کمتر است. آسیب‌هایی مانند خط افتادن بر روی روکش در گذر زمان و اصابت اشیا و یا تمیز کردن با مواد ضدعفونی کننده در یک روکش بی‌کیفیت ظاهر خواهد شد.

علاوه بر این، انتخاب روکش استاندارد به فضایی که درب نصب می‌شود هم بستگی دارد. اگر درب برای یک خانه ویلایی نصب می‌شود، توصیه اکید بر نصب یک درب با روکش فلزی است.

خرید درب ضد سرقت استاندارد کار ساده‌ای نیست. صداقت فروشنده در این زمینه حرف اول را می‌زند. اما اگر به دنبال خرید یک درب ضد سرقت استاندارد هستید، پیشنهاد ما فروشگاه مومن در (momendoor.com/) است. این فروشگاه با ارائه مشاوره رایگان شما را در انتخاب بهترین درب یاری خواهد کرد.


پایان رپرتاژ اسپانسری

لینک کوتاه مقاله : bit.ly    tinyurl    is.gd    cutt.ly

تبلیغات :

buy Neuralink