• توجه: این مقاله یک رپورتاژ تبلیغاتی میباشد و آژانس خبری تکنا نظر و مسئولیتی در قبال صحت و سقم و کیفیت خدمات و یا محصولات معرفی شده این مقاله ندارد.

مقالات عمومی

کاربرد انواع شیشه در طراحی داخلی و خارجی ساختمان

درب‌ ها یکی از تجهیزاتی هستند که امروزه علاوه بر امنیت، در زیبایی و دیزاین دکوراسیون داخلی نقش دارند. در گذشته بیشتر درب های  ساختمانی از چوب ساخته می‌ شد اما امروزه درب‌ ها در طرح‌ و اندازه ‌های مختلفی با استفاده از متریال هایی مانند چوب، آلومینیوم، فولاد، شیشه و… به صورت اتوماتیک و معمولی ساخته می‌ شوند.

ساخت انواع درب شیشه ای اتوماتیک

درب شیشه لی اتوماتیک یکی از انواع درب های شیشه ای هستند که معمولا در ورودی مغازه‌ ها، ادارات، شرکت ها، فروشگاه ها، بیمارستان ها و… مورد استفاده قرار می گیرند. در گذشته بیشتر درب ها ورودی به صورت لولایی و معمولی بوده اما امروزه درب هایی ساخته می‌شود که تنها با استفاده از برق کار می‌کند. درب شیشه ای اتوماتیک یکی از انواع درب های اتوماتیک است که از شیشه ساخته شده است و با اشتقاده از جریان برق و چشمی که بالای برق وجود دارد ، با نزدیک شدن فرد به آن باز می شود‌.

درب شیشه ای اتوماتیک در انواع مختلف تلسکوپی، کشویی، دوار و نمونه های دیگر تولید می شود که معمولا درب کشویی اتوماتیک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. درب ها در معرض فشار و ضربات زیادی قرار دارند. بنابراین برای ساخت درب های شیشه ای باید از شیشه ای استفاده شود که علاوه بر کیفیت، از ضخامت و استحکام بالایی برخوردار باشد. شیشه سکوریت و شیشه لمینت بهترین شیشه برای ساخت درب‌ های شیشه ای اتوماتیک هستند که از ضخامت بالایی برخوردار هستند. این شیشه ها معروف به شیشه های نشکن و ایمنی هستند و در صورت شکست باعث آسیب نمی شوند. درب شیشه ای اتوماتیک به صورت مات و شفاف با استفاده از فریم های آلومینیوم و استیل که در برابر رطوبت مقاوم هستند و ابزار یراق با کیفیت ساخته می شوند.

ساخت کابین دوش شیشه ای ( حمام شیشه ای ) در حمام و سرویس بهداشتی

کابین دوش شیشه ای کابین دوش شیشه ای یکی از انواع پارتیشن های شیشه ای هستند که در سرویس بهداشتی و حمام های بزرگ برای جداسازی فضای دوش از حمام استفاده می شود. کابین دوش شیشه ای یک فضای پر کاربرد در منزل است که علاوه بر اینکه از خیس شدن اطراف جلوگیری می کند، به دلیل استفاده از شیشه ها و فریم های جذاب در دیزاین و زیباسازی فضای بهداشتی نیز تاثیر گذار هستند. کابین دوش شیشه ای به دلیل جداسازی  فضای دوش از سرویس بهداشتی تاثیر زیادی در سلامت انسان و بهداشت محیط دارد.

توالت ها با انواع گاز‌های سمی به داخل محیط، باعث آسیب های شدید به ریه و همچنین عفونت هایی در بدن می‌شوند که این کابین های شیشه ای باعث رفع این مشکل می شوند. امروزه در بسیاری از خانه های آپارتمانی که فضای دوش و سرویس بهداشتی در یک محیط قرار دارد، از حمام شیشه ای برای جداسازی این دو محیط استفاده می کنند.  حمام مستر یک حمام بسیار بزرگ در منزل است که مانند خانه از بخش‌ های مختلفی مانند فضایی برای دوش، سرویس بهداشتی، وان، شست و شوی دست و… تشکیل شده است.

معمولا برای ساخت حمام مستر از شیشه های سکوریتی با ضخامت بالا استفاده می کنند که به دلیل استفاده از شیشه در این ساختار و ورود مستقیم نور به داخل حمام و روشن شدن فضا، محیطی بسیار لوکس و جذاب به وجود می آید. حمام های شیشه ای در دو نوع فریم لس و فریم دار ساخته می شود که حمام شیشه ای فریم لس به دلیل عدم استفاده فریم در ساختارش از جذابیت بیشتری برخوردار است.

ساخت انواع بالکن شیشه ای در تراس

بالکن ها محیطی در خانه هستند که باعث ورود نور مستقیم به داخل خانه شده و فصای دلباز و روشنی را ایجاد می کنند. از بالکن ها معمولا برای استراحت، استفاده از فضای آزاد، نگهداری گیاهان و پخت و پز استفاده می کنند. اگر چه بالکن ها بسیار پر کاربرد هستند اما در فصل های سرد زمستان و در هنگام بارش برف و باران قابل استفاده نیستن و باعث سرد شدن فضای خانه می شوند. بر همین اساس معماران و طراحان داخلی برای استفتاده از بالکن در فصل زمستان، از پوشش های شیشه ای استفاده می کنند که در دو نوع جمع شو و تاشو ساخته می‌شوند.

معمولا برای ساخت بالکن های شیشه ای از شیشه سکوریت استفاده می کنند که از ضخامت و مقاومت بالایی برخوردار است. بالکن های شیشه ای در دو نوع فریم لس و فریم دار ساخته می شوند که در ساخت بالکن شیشه ای فریم دار از فریم هایی با آلومینیوم و استیل که در برابر رطوبت مقاوم هستند استفاده می شود. درب هایی که برای ساخت بالکن شیشه ای استفاده می شوند از نوع ریلی و لولایی هستند که درب های ریلی یا کشویی در هنگام باز شون فضای کمتری را اشغال می کنند و برای محیط های کوچک مناسب هستند.

ساخت روف گاردن شیشه ‌ای در پشت بام

روف گاردن شیشه ای فضایی در پشت بام خانه است که با تجهیزاتی مانند اتاقک شیشه ای، گیاهان، گلخانه شیشه ای، میز و صندلی و باربیکیو دیزاین می شوند و محیطی را برای تفریح و آرامش به وجود می آورند. معمولا در بسیاری از خانه‌ هایی که فضای برای نگهداری گیاهان ندارند از پشت بام استفاده می‌کنند. برای ایجاد روف گاردن در پشت بام از اتاقک های شیشه ای که با استفاده از شیشه های سکوریتی و لمینتی ساخته می شوند استفاده می کنند.

شیشه لمینت بهترین گزینه برای ساخت سقف اتاقک شیشه ای یا پوشش سقف  روف گاردن است که به دلیل استحکام و ضخامت بالا، عایق مناسبی برای سرما و بارش برف و باران است. معماران و طراحان برای استحکام و مقاومت بیشتر سقف های روف گاردن از فریم های آلومینیومی یا فولادی در قسمت درز ها، چهارچوب و بخش های دیگر استفاده می شود. همچنین برای پوشش اطراف آلاچیق از شیشه های سکوریتی به صورت شفاف، مات یا رنگی استفاده می‌ کنند انتخاب آن ‌مطابق با سلیقه مشتری است. معمولا اتاقک های شیشه ای که در روف گاردن یا پشت بام ایجاد می شود از نوع فریم دار است تا مقاومت آن  در برابر زلزله، فشار و ضربه چند برابر شود.


پایان رپرتاژ تبلیغاتی

لینک کوتاه :    bit.ly   tinyurl   is.gd   cutt.ly

• توجه: این مقاله یک رپورتاژ تبلیغاتی میباشد و آژانس خبری تکنا نظر و مسئولیتی در قبال صحت و سقم و کیفیت خدمات و یا محصولات معرفی شده این مقاله ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا