تبلیغات در گوگل چیست و چطور به رشد کسب و کار شما کمک می‌کند

گوگل ادز چیست و چگونه کار می کند؟ اگر جزء آن دسته از تازه واردان به دنیای تبلیغ اینترنتی و بازاریابی جست و جو هستید یا اگر می خواهید تنها درباره ابزارهای مرتبط با حوزه دیجیتال مارکتینگ اطلاعات مختصری کسب کنید در هر صورت مکان مناسبی را انتخاب کرده اید. در اینجا ما با تعریف […]

گوگل ادز چیست و چگونه کار می کند؟

اگر جزء آن دسته از تازه واردان به دنیای تبلیغ اینترنتی و بازاریابی جست و جو هستید یا اگر می خواهید تنها درباره ابزارهای مرتبط با حوزه دیجیتال مارکتینگ اطلاعات مختصری کسب کنید در هر صورت مکان مناسبی را انتخاب کرده اید. در اینجا ما با تعریف دقیقی از تبلیغات  گوگل ادز که قبلا در گوگل با نام گوگل ادوردز شناخته می شد به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید تنها با پرداخت هزینه ای ناچیز میزان نتایج بازدید در وب سایت خود را در قسمت موتور جست و جوی گوگل افزایش دهید. به علاوه آنکه می دانید برای افزایش رتبه بندی وب سایت خود نیازی نیست حتما صفحه جدید شما به صورت ارگانیک در این قسمت به فعالیت فشرده ای بپردازد. زیرا تنها به واسطه جست و جوی پرداخت شده در تبلیغات گوگل می توانید نتایج جست و جوی فوری خود را مشاهده کنید. پس با ما همراه باشید.

در یک بیان ساده گوگل ادز به یک سیستم تبلیغاتی هوشمند و پرکاربرد گفته می شود که مختص به شبکه جهانی گوگل است. به عبارتی یک شبکه پرداخت است که در ازای دریافت هزینه از کاربران خود این اجازه را به آن ها خواهد داد کالا یا محصولات مرتبط با کسب و کارشان را در وب سایت مختص به خود تبلیغ کنند. مسلما تمامی افراد در کسب و کارهای مختلف همواره در تلاشند تا گامی عظیم در راستای جذب مشتریان بیشتر و رسیدن به سودآوری بالاتری بردارند و بدیهی است که کسب و کار در دنیای دیجیتال مارکتینگ نیز از چنین اصول و قواعدی مستثنی نیستند. به گونه ای که صاحبان این دسته از مشاغل به دنبال راه های مطمئن برای افزایش روزافزون مخاطبان یا همان بازدید کنندگان سایت خود هستند. در این میان استفاده از تبلیغات گوگل ادز یکی از آسان ترین و سریع ترین راه برای انجام این کار است. می توان گفت با وجود آنکه در حال کنونی این سیستم یکی از بزرگ ترین و حرفه ای ترین سیستم های تبلیغات گوگل است اما هنوز هم خیلی از کاربران فعال در دنیای اینترنت برای رشد و ارتقای رتبه وب سایت خود از اهمیت استفاده از آن بی خبرند. چنین مسئله مهمی سبب گردیده تا این دسته از صاحبان کسب و کارهای اینترنتی نه تنها مخاطبان وب سایت خود را از دست دهند بلکه فرصت های بیشتری به رقبای خود برای موفقیت بیشتر در این عرصه دهند.

گوگل ادز چگونه کار می کند؟

اولین چیزی که بایستی در رابطه با شیوه کارکرد گوگل ادز دانست اطلاع از سیستم مزایده مربوط به آن است. در حقیقت این ابزار مهم ترین عامل تعیین کننده جایگاه یک وب سایت در تبلیغات گوگل و در نهایت نرخ هر کلیک است. بدون شک یکی از مهم ترین اصول موفقیت در هر کسب و کاری صرفه نظر سنتی یا مدرن بودن آن تبلیغات است. تبلیغات همان قرار دادن تمامی جزئیات مربوط به یک حرفه و کسب و کار در مقابل مشتریان و کسانی است که مدت های طولانی دنبال آن می گشتند. در حال حاضر تبلیغات گوگل یکی از محبوب ترین و پربازدید ترین شیوه های تبلیغاتی در دنیای دیجیتال است که این امکان را به صاحبان وب سایت ها می دهد تا محصولات و خدمات خود را در معرض افراد بیشتری قرار داده و در نهایت به فروش و سودآوری بالایی دست یابند. برخورداری این سیستم از بیش از چهل میلیارد دلار بازدید در ماه و همچنین دریافت رتبه یک الکسا دال بر اهمیت استفاده از آن است.

همانگونه که از پیش هم به آن اشاره شد گوگل ادز یا همان گوگل ادوردز یک شبکه معتبر پرداخت در قبال هر بار کلیک کردن است که به واسطه آن تبلیغ کنندگان تبلیغاتشان را به مخاطبان خود نشان می دهند. وب سایت جهانی گوگل نیز تبلیغات مذکور را بر اساس کلمات کلیدی تعیین شده که مورد نظر کاربران اینترنت است دوباره به آنان ارائه می دهد. این در حالی است که وقتی کاربران هم از وب سایت و تبلیغات مرتبط با آن بازدید می کنند وب سایت قدرتمند گوگل نیز کماکان هزینه هر بار ورود و کلیک کردن را دریافت می کند. بر اساس آمارهای به دست آمده حدود 70 درصد از کاربران دنیای اینترنت تنها به صفحه اول گوگل برای رفع نیازهای خود اکتفا می کنند. این در حالی است که خیلی از آن ها تنها از پنج نتایج اول آن نیز بازدید می کنند. از این رو تمامی دارندگان وب سایت تلاش می کنند تا با برخورداری از کارکرد بالای گوگل ادز در همان صفحه اول مربوط به نتایج گوگل قرار گیرند.

آیا تبلیغات گوگل کارساز و موثر است؟

این سوال که آیا تبلیغات گوگل ادز برای موفقیت کسب و کارهای اینترنتی کارساز و موثر است می تواند پرسش خیلی از کاربران دنیای دیجیتال مارکتینگ باشد. در پاسخ باید گفت چنانچه این سیستم بر روی وب سایت شما به درستی و با رعایت اصول و قواعد راه اندازی، تنظیم و مدیریت شود مطمئنا راه کارهای موثر و سودمندی را برای وب سایتتان پیاده سازی خواهد کرد. شایان ذکر است انتخاب صحیح کلمات کلیدی در راستای نوشتن محتواهای تبلیغی هدفمند و جذاب، مورد هدف قرار دادن مخاطبان و بازدید کنندگان سایت، معرفی صحیح سایت و موضوعات مندرج در آن به کاربران نقش بسیار مهمی در تبلیغات گوگل دارد.

هزینه تبلیغات گوگل ادز چقدر است؟

در رابطه با هزینه و تعرفه تبلیغات گوگل در وهله اول باید بدانید ایجاد اکانت مرتبط با این سیستم کاملا رایگان است. به این معنی که برای نمایش تبلیغات یک وب سایت در معرض دید مخاطبان هیچ هزینه ای پرداخت نمی شود. صاحبان وب سایت ها تنها در قبال هر بار کلیک کردن بر روی سایتشان هزینه پرداخت می کنند. به طور عمده نرخ کلیک با توجه به کلمات کلیدی در نظر گرفته شده متناسب با کسب و کارهای گوناگون، متفاوت است. در حقیقت این صاحبان کسب و کارها در عرصه رقابت هستند که نرخ نهایی کلیک برای یک کلمه کلیدی را مشخص و تعیین می کنند. از این رو هر اندازه یک کلمه کلیدی مشخص شده در وب سایتتان از سوی مخاطبان از میزان جست و جوی بالاتری برخوردار باشد از این رو شما می توانید در عرصه رقابت پیشنهادات بالاتری برای نرخ کلیک مرتبط با آن داده و در این موقعیت به ظاهر مزایده ای برنده شوید. برای کسب اطلاعات بیشتردر خصوص گوگل ادز به بلاگ ادوردز20 مراجعه کنید.

با  ادوردز20 بیشتر اشنا شوید: ADWORDS20.COM

تبلیغات :

buy Neuralink