هوش مصنوعی را می‌توان برای متوقف کردن خودروهای قاچاق استفاده کرد

احتمال این‎که شما در رابطه با فعالیت‎های مرتبط با جابجایی محموله‎های بین‎المللی زیاد فکر نکنید، زیاد است ولی نبایستی متعجب‎ شوید که قطب‎های ترابری محصولی رسیده برای استفاده در زمینه‎ی قاچاق خودرو هستند. قسمتی از این امر به این بر می‎گردد که هر ماه آن‎قدر محموله‎ی بین‎المللی جابجا می‎شود که امکان بررسی آن‎ها با چشم […]

احتمال این‎که شما در رابطه با فعالیت‎های مرتبط با جابجایی محموله‎های بین‎المللی زیاد فکر نکنید، زیاد است ولی نبایستی متعجب‎ شوید که قطب‎های ترابری محصولی رسیده برای استفاده در زمینه‎ی قاچاق خودرو هستند. قسمتی از این امر به این بر می‎گردد که هر ماه آن‎قدر محموله‎ی بین‎المللی جابجا می‎شود که امکان بررسی آن‎ها با چشم انسان وجود ندارد. راه‎حل ممکن در رابطه با این مشکل پس چه چیزی می‎تواند باشد؟ به یک کامپیوتر آموزش دهید که محموله را برای شما بررسی کند.

باید قبول کرد که بررسی محموله‎ها توسط هوش‎مصنوعی و به صورت خودکار در واقع چیزی نیست که تنها مختص به الان باشد، ولی محققان دانشگاه لندن ثابت کرده‎اند که این امر یک راه‎حل قابل دوام برای یک مشکل واقعا حاد است. تیمی از دپارتمان علوم کامپیوتری این دانشگاه موفق شده است به یک شبکه‎ی عصبی پیچیده آموزش دهد که در تصاویر گرفته شده با اشعه‎ی ایکس از کانتینرهای حمل و نقل، خودروها را شناسایی کند.

سیستم هوش مصنوعی جدید فوجیستو؛ دستگیری مجرمان در حال فرار!

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

خودروهای قاچاق

این شبکه‎ی عصبی عملکرد واقعا دقیق و به شکل حیرت‎انگیزی داشت و به درستی، با هشدارهای خطای بسیار اندک، توانست اکثریت ماشین‎ها را شناسایی کند. این سیستم‎ حتی ماشین‎ها را در تصاویری شناسایی کرد که برای ناظرین انسانی چالش بر‎انگیز بودند، یعنی خودروهایی که به قصد توسط دیگر اجسام نامشخص شده بودند. یقینا این دستاورد را نمی‎توان یک تحول عظیم دانست ولی این پروژه مثال خوبی برای این است که چقدر یادگیری شناخت تصویر را می‎توان با عمق بیشتری برای ساده‎سازی زندگی در آینده به کار برد.