متخصص هوش مصنوعی ChatGPT را احمق خواند

رادنی بروکس، متخصص هوش مصنوعی در مورد مدل های زبانی بزرگ گفته است آنها تنها قادر به وانمود کردن عملکردی مشابه انسان هستند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، رادنی بروکس، محقق رباتیک و متخصص هوش مصنوعی می گوید در حال حاضر بیش از اندازه مدل های زبانی بزرگ و چت بات های […]

رادنی بروکس، متخصص هوش مصنوعی در مورد مدل های زبانی بزرگ گفته است آنها تنها قادر به وانمود کردن عملکردی مشابه انسان هستند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، رادنی بروکس، محقق رباتیک و متخصص هوش مصنوعی می گوید در حال حاضر بیش از اندازه مدل های زبانی بزرگ و چت بات های هوش مصنوعی دست بالا گرفته شده اند.

این متخصص هوش مصنوعی در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد ابزارهای جدید بسیار احمقانه تر از تصور ما هستند. البته نباید توانایی های آنها برای رقابت با انسان ها را نادیده بگیریم.

بروکس در این مصاحبه این سوال را مطرح کرد که آیا هوش مصنوعی در حال تبدیل شدن به هوش مصنوعی عمومی است و می تواند به سطح فکری مانند انسان برسد یا خیر.

طبق گزارش منتشر شده توسط فیوچریسم، بروکس در این مصاحبه نظراتی را ارائه کرد که نشان دهنده محدودیت های هوش مصنوعی است. وی با اعلام اینکه ترکیب خروجی این چت بات ها چقدر آسان تولید میشود گفت طراحی آنها به گونه ای است تا شباهت زیادی به انسان داشته باشند.

بروکسل در این مصاحبه گفت امکان قضاوت در مورد توانایی های انسان از طریق مشاهده عملکرد آن در انجام کارها وجود دارد. اما در مورد سیستم های هوش مصنوعی این تعمیم عملکرد وجود ندارد.‌ بدین ترتیب اگرچه مدل های زبانی بزرگ می توانند استدلال های منطقی ارائه کنند اما در حقیقت این طور نیست.

به اعتقاد این متخصص هوش مصنوعی در آینده ممکن است مدلهای زبانی بزرگ به سطح عملکرد بالایی برسند اما هرگز به هوش عمومی مصنوعی دست پیدا نخواهیم کرد.