دانشمند هوش مصنوعی متا ChatGPT را فناوری انقلابی نمی داند

با وجود اینکه چت بات ChatGPT توانسته از طریق قابلیت های خود سر و صدای زیادی به پا کند. اما یان لیکان دانشمند هوش مصنوعی متا در این مورد نظر دیگری دارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بنظر می رسد با خبرساز شدن هوش مصنوعی ChatGPT در جهان، متخصصان این حوزه چندان […]

با وجود اینکه چت بات ChatGPT توانسته از طریق قابلیت های خود سر و صدای زیادی به پا کند. اما یان لیکان دانشمند هوش مصنوعی متا در این مورد نظر دیگری دارد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بنظر می رسد با خبرساز شدن هوش مصنوعی ChatGPT در جهان، متخصصان این حوزه چندان رغبتی به آن نشان نداده اند. لیکان در این مورد می گوید: از لحاظ تکنیک های اساسی این هوش مصنوعی چندان جدید نیست و تنها افکار عمومی این موضوع را تایید کرده است.

لیکان ادعا میکند پیش از این نیز چت بات هایی توسط دیگر شرکت ها توسعه یافته بود اما هیچ کدام نتوانستند مانند ChatGPT معروف شوند. وی ادامه داد: شرکت OpenAI در مقایسه با دیگر آزمایشگاه ها چندان پیشرفته نیست. در اینجا منظور از شرکت های دیگر تنها گوگل و متا نیستند بلکه ۱۲ استارتاپ دیگر نیز وجود دارند که همانند OpenAI فعالیت می کنند.

این دانشمند گفت که هیچ دانش جدید و پیشرویی در این هوش مصنوعی بکار نرفته و یک دانش مشترک است که هیچ رازی در آن نیست.بلکه یک تلاش گروهی است. زیرا بخش های مختلف یک فناوری که پیش از این توسعه یافته است در کنار یکدیگر جمع آوری کرده اند.