تازه های تکنولوژی

شنود مکالمات دستیارهای صوتی متوقف شد

پیش از این بر اساس گزارشی عنوان شده بود که گوگل و اپل در حال شنود مکالمات دستیارهای صوتی این کمپانی ها، جهت بهبود کیفیت فعالیت آن ها هستند. حال با پیگیری های صورت گرفته، این شنود به حالت تعلیق در آمده است زیرا که حفاظت از حریم خصوصی کاربران را تهدید می کند.

به گزارش TechCrunch، اپل اعلام کرده است که در حال بروزرسانی نرم افزاری است تا کاربران از قبل بدانند که مکالمات آن ها جهت بهبود عملکرد دستیارهای صوتی استفاده می شوند و آن را بپذیرند. اپل در این باره خود را مسئول حفظ حریم خصوصی کاربران دانسته و عنوان می کند که تا زمان به روز رسانی این نرم افزار و بررسی های نهایی در این رابطه، گوش دادن به مکالمات افراد با دستیارهای صوتی، به حالت تعلیق در خواهد آمد.

براساس اطلاعات قانون‌گذاران آلمان (German data regulators)، گوگل نیز دست به اقدامی مشابه زده است. در واقع پس از اثبات آن که گوش دادن به این مکالمات توسط نیروی انسانی، می تواند حریم خصوصی کاربران را به مخاطره بیندازد؛ گوگل نیز این پروژه را به تعویق انداخته است. به طور کلی در بررسی های صورت گرفته، حتما لازم نیست که شما از دستیار صوتی خود استفاده کنید بلکه همین که یکی از اعضای خانواده شما، دستیار صوتی گوگل را بر روی دستگاه خود داشته باشد؛ ریسک نقض حریم خصوصی افراد بالا خواهد رفت.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، هدف از شنود این مکالمات بهبود عملکرد این دستیارهای صوتی است. بررسی آن که استعلام ها به درستی صورت گرفته است؛ به سوالات پاسخ مناسب داده شده است یا خیر. اپل اعلام کرده است که تنها از یک درصد از مکالمات در روز جهت این کار استفاده کرده است و حتی کارمندانی که برای این کار انتخاب شده بودند؛ نباید به کسی در رابطه با شغل خود چیزی می گفته اند تا این اطلاعات مورد سوء استفاده قرار نگیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن