انتقال سرورهای پیام‌رسان بیپ به ایران

در حاشیه کنفرانس بین‌المللی «ایران کانکت 2016»، مدیرعامل شرکت ترکسل با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان دیدار و گفتگو کرد. مدیر عامل ترکسل از آمادگی این شرکت برای توسعه همکاری‌های فیمابین با شرکت‌های مخابراتی ایران خبر داد. وی همچنین با اشاره به طراحی اپلیکیشن کاربردی «BIP » به عنوان شبکه اجتماعی پیام‌رسان در ترکیه، […]

در حاشیه کنفرانس بین‌المللی «ایران کانکت 2016»، مدیرعامل شرکت ترکسل با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

مدیر عامل ترکسل از آمادگی این شرکت برای توسعه همکاری‌های فیمابین با شرکت‌های مخابراتی ایران خبر داد.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

وی همچنین با اشاره به طراحی اپلیکیشن کاربردی «BIP » به عنوان شبکه اجتماعی پیام‌رسان در ترکیه، گفت: در حال حاضر حدود ۴۵ هزار ایرانی از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند که شرکت ترکسل آمادگی لازم برای توسعه نرم‌افزار به زبان فارسی از طریق این پیام‌رسان و نگهداری دیتاهای آن را در داخل کشور ایران دارد.

در این دیدار محمود واعظی نیز با اشاره به سطح روابط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دو کشور ایران و ترکیه، تاکید کرد که زمینه های زیادی برای همکاری و سرمایه گذاری مشترک در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات وجود دارد.

تلاش فیسبوک برای استفاده از چیپ های سرور اختصاصی با هدف کاهش هزینه ها

در این راستا تفاهم‌نامه‌ای نیز بین شرکت ارتباطات زیرساخت ایران و شرکت ترکسل امضا شد. این تفاهم‌نامه در برگیرنده فرصت‌هایی برای ایجاد مسیرهای جایگزین از منطقه خلیج فارس به ترکیه و سایر کشورها در زمان قطع ارتباط در مسیرهای کانال سوئز و باب‌المندب است. لذا امکان حضور طرف سوم در این مشارکت را فراهم می‌آورد.